• تاریخ: سپتامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49679

آخرین خبرها از برنامه آموزشی مدارس قم در روزهای کرونایی

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قم گفت: احتمال تغییر برنامه آموزشی مدارس قم در روزهای آینده وجود دارد. ...

آخرین خبرها از برنامه آموزشی مدارس قم در روزهای کرونایی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، غلامرضا رضایی،روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با بیان این که آموزش و پرورش امسال همانند پارسال نیازمند همیاری و همکاری خانواده‌ها در امر تربیت و آموزش دانش آموزان عزیز است بیان کرد: خانواده‌های قمی نیز از آغاز سال تحصیلی جدید در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همراهی با دانش آموزان خود پیشقدم بوده اند.

او افزود: متوسط حضور دانش آموزان در این چند روز سپری شده از آغاز سال تحصیلی حدود ۴۰ درصد است که البته این درصد شامل مدارس روستایی استان نیز هست،از آن جا که بر اساس گزارش‌های رسیده، تقریبا همه دانش آموزان روستایی استان با رعایت موارد بهداشتی در مدارس حاضر شده و در کلاس‌های حضوری شرکت کرده اند.

روابط عمومی آموزش و پرورش قم همچنین با اشاره به این که کلاس‌های برگزار شده از آغاز سال تحصیلی در دو گروه الف و ب ساماندهی شده اند اظهار کرد: هر دانش آموز قمی که به هر دلیل و از جمله به دلیل نگرانی والدین، فرصت حضور در مدرسه و آموزش حضوری را پیدا نکند، می‌تواند با هماهنگی مدیر واحد آموزشی خود، از آموزش مجازی در بستر «شاد» (شبکه اجتماعی دانش آموزی) بهره‌مند شود.

READ  کاروان خادمان شهرداری قم راهی کربلا شدند

او اضافه کرد: البته اگر به هر دلیلی مانند قطعی یا کُندی اینترنت، در نقطه‌ای از استان امکان استفاده دانش آموزان از کلاس‌های حضوری و مجازی نیز فراهم نباشد، پیش بینی شده تا دانش آموزان آن منطقه بتوانند ضمن استفاده از برنامه‌های آموزشی شبکه‌های مختلف تلویزیونی، از لوح‌های فشرده آموزشی، درسنامه‌ها و جزوه‌های تهیه شده بهره گیرند تا امور تعلیم و تربیت آن‌ها تعطیل نشود.

رضایی ادامه داد: به هر حال شرایط این بیماری همه گیر به گونه‌ای است که ممکن است ادامه دار باشد و از این رو باید راه‌های پیشگیری از آن را نهادینه و فرهنگ سازی کنیم.

 

احتمال تغییر برنامه آموزشی در روز‌های آینده وجود دارد

روابط عمومی آموزش و پرورش قم با توضیح این که احتمال تغییر در برنامه اعلام شده از سوی مسئولان عالی رتبه هم وجود دارد گفت: وضعیت فعلی در این چند روز سپری شده از آغاز سال تحصیلی، تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و با ابلاغ وزارت آموزش و پرورش به همه ادرات کل استان‌ها بوده و خود استان قم دخالتی در این شیوه نداشته است.

READ  کاهش آمار بیماران کرونا در قم به ۳۰۰ نفر / ۱۹ کودک مبتلا به کرونا در میان بیماران

او در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر این که «وضعیت فعلی یعنی تلفیق شیوه حضوری و مجازی سبب افزایش زحمت کادر مدارس و اعتراض برخی از آن‌ها شده، چه تدبیری باید برای آن اندیشید؟» بیان کرد: قطعا این شیوه برای کادر آموزشی، معلّمان و دانش آموزان ما سختی‌هایی خواهد داشت، اما در عین حال همه می‌دانند که این عزیزان همواره دلسوز و ایثارگر بوده اند و این دشواری‌ها را تحمل می‌کنند.

«دشوار بودن رعایت موارد بهداشتی از سوی دانش آموزان مقطع ابتدایی» نکته دیگری بود که  از رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش قم پرسیده شد  و او  پاسخ داد: به هر حال تصمیم نهایی این بوده که اعلام شده و فکر می‌کنیم با تدابیر دیده شده در زمینه رعایت بهداشت، جای نگرانی نیست.

READ  اقدام میراث فرهنگی به تعیین و حدومرز بافت تاریخی قم

رضایی در پایان تصریح کرد: توصیه ما این است که دانش آموزان قمی نگران آموزش خود نباشند، چراکه علاوه بر امکان انتخاب آموزش حضوری یا مجازی بر بستر «شاد»، امکان استفاده از محتوا‌های تولید شده از دروس مختلف مقاطع تحصیلی نیز وجود دارد که این محتوا‌ها برای مقطع ابتدایی به همت «استودیو الفبا» روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین برای مقطع متوسطه اول و دوم با تلاش همکاران اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه آموزش و پرورس استان تولید شده و در دسترس است، در عین حال که برخی از مدارس استان نیز گروه‌هایی را برای آموزش بهتر دروس تخصصی تشکیل داده و فعالیت‌هایی در این زمینه داشته اند.

منبع:فارس

انتهای پیام/ ش

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,