• تاریخ: تیر ۱۲, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45029

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آتش‌نشانی در قم

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم از آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آتش‌نشانی استان خبرداد. ...

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آتش‌نشانی در قم

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم از آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آتش‌نشانی استان خبرداد.
علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: سازمان آتش نشانی استان قم برای جذب نیرو آتشنشان و راننده خودروهای سنگین و تندرو آزمون استخدامی برگزار می‌کند که این آزمون در دو بخش تئوری و عملی اجرا می‌شود. 
سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم ادامه داد: آزمون علمی دوبخش عمومی و اختصاصی دارد که ۴۰درصد نمره عمومی و ۶۰درصد نمره اختصاصی است؛ سوالات به صورت چهارگزینه‌ای است که هر جواب درست یک امتیاز و هر جواب غلط یک سوم امتیاز منفی دارد.
وی افزود: ثبت نام آزمون از ۱۰تیرماه آغاز شده است و تا ۱۹تیرماه ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از طریق سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراحل ثبت‌نام را انجام دهند.
حسینی با بیان اینکه آزمون ۱۸مردادماه برگزار می‌شود گفت: سهمیه استان قم برای جذب نیرو ۴۷نفر است که از این تعداد ۲نفر سهمیه سلفچگان و ۲۵نفر سهمیه قم هستند؛ همچنین از ۴۵نفر ۱۳نفر راننده خودرو تندرو سنگین و ۳۴نفر نیروی آتش‌نشان جذب می‌شوند.
وی گفت: افرادی که در آزمون علمی بیشترین امتیاز را کسب کنند، چند برابر ظرفیت برای آزمون عملی معرفی ‌می‌شوند و در نهایت افرادی که بتوانند بیشترین امتیاز را در آزمون عملی کسب کنند، یک برابر ظرفیت پذیرش، برای استخدام گزینش خواهند شد و نتایج نیز در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام خواهد شد.
وی گفت: از شرایط شرکت در آزمون، داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۳۰ سال سن برای مدرک تحصیلی دیپلم و داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۳۵سال سن برای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر است.
انتهای پیام
منبع :: آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آتش‌نشانی در قم