• تاریخ: دسامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49843

اتوبوس‌های جدید در مسیر‌های برون‌شهری قم استفاده نمی‌شوند

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه اتوبوس‌های جدید درون شهری قم گران قیمت هستند، گفت: این اتوبوس‌ها برای مسیر‌های برون شهری مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. ...

اتوبوس‌های جدید در مسیر‌های برون‌شهری قم استفاده نمی‌شوند

شعار سال: عباس ذاکریان امروز در یک‌صد و شصت و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات شورا اظهار داشت: لایحه تعیین نرخ اتوبوس‌های دربستی خارج شهر جهت نقل‌وانتقال کارگران و نیرو‌های کار به شهرک‌های صنعتی بعد از ارزیابی‌های زیاد در سازمان به شورا ارائه‌شده است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در این زمینه نرخ‌گذاری ۱۵۰ هزار تومان برای هر دربستی تعیین‌شده است، در این خصوص شرکت شهرک‌های صنعتی استان در بازدید مسئولان و مقام‌های استانی از شهرک‌های صنعتی محمودآباد و شکوهیه درخواست خود را ارائه داده‌اند.
وی بیان کرد: در این درخواست، آن‌ها از سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری خواسته‌اند در جهت استقرار اتوبوس از میدان امام خمینی (ره) تا شهرک‌های صنعتی شکوهیه و محمود‌آباد اقداماتی انجام شود.

READ  ترسیم آینده شهر قم بر مبنای زیارت

ذاکریان عنوان کرد: اعلام کمترین نرخ موردپذیرش قرار نگرفت و تعرفه دربستی را ارائه داده‌ایم، به دلیل اینکه قرار دادن اتوبوس‌های گران‌قیمت شهرداری در این مسیر‌ها به‌واسطه وضعیت نامناسب راه دسترسی، عقلانی نیست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم توان خرید، اتوبوس‌های جدید در ارائه خدمات برون‌شهری قم و در مسیر شهرک‌های صنعتی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: شهرداری از طریق انعقاد قرارداد به‌صورت دربستی اقدام می‌کند و این فرآیند توسط اتوبوس‌های سند آزاد قابل انجام است و همه برنامه‌ها را جهت سامان‌دهی این اتوبوس‌ها در قالب یک شرکت خصوصی به شورای شهر ارائه داده‌ایم.
ذاکریان گفت: تمامی اتوبوس‌های سند آزاد متعلق به بخش خصوصی فقط با مجوز شهرداری فعالیت می‌کنند ازاین‌رو برای تردد در مسیر یادشده نیز منتظر تعیین نرخ از طرف شهرداری صورت می‌گیرد.
گفتنی است به دلیل وجود برخی از ابهامات، لایحه تعیین نرخ اتوبوس‌های دربستی خارج شهر جهت نقل‌وانتقال کارگران و نیرو‌های کار به شهرک‌های صنعتی به کمیسیون ارجاع داده شد.

READ  ۲۰۰ طرح به مناسبت هفته دولت در قم افتتاح می‌شود

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۹، کدخبر: ۲۳۹۵۷۲۷، www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,