• تاریخ: دسامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48662

اجرای طرح فرش خزان در بوستان‌های منتخب شهر قم

قم (پانا) – پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح فرش خزان در ۱۳ بوستان منتخب شهری از ۱۵ آذرماه خبر داد. پیام جوادیان با اشاره به زیبایی‌های فصل پاییز در بوستان‌های و فضا ...

اجرای طرح فرش خزان در بوستان‌های منتخب شهر قم

قم (پانا) – پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح فرش خزان در ۱۳ بوستان منتخب شهری از ۱۵ آذرماه خبر داد. پیام جوادیان با اشاره به زیبایی‌های فصل پاییز در بوستان‌های و فضاهای سبز شهری گفت: وجود برگ‌های پاییزی در فضاهای شهری علاوه بر ایجاد طیفی وسیع از رنگ‌ها که به‌عنوان جلوه‌های بصری در بوستان‌ها محسوب می‌شوند و از نظر شنیداری نیز، با تولید صداهای ملموس تداعی‌گر زیبایی‌های پاییزی برای شهروندان هستند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح «فرش خزان» در سال‌های گذشته افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم هرساله برنامه‌هایی را برای حفظ این فضاها در پاییز دارد و امسال نیز تمهیدات لازم جهت ایجاد خلاقیت در راستای زیباسازی و خاطره‌انگیز کردن بوستان‌های شهری برای شهروندان برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای این فضاسازی و عدم جمع‌آوری و انتقال برگ درختان خزان‌دار و رهاسازی آن در عرصه فضای سبز در تعدادی از بوستان‌های شاخص مناطق هشتگانه شهری انجام‌شده است .
جوادیان با اشاره به روند کاهش دما و همچنین درختان کاشته شده در سال‌های اخیر افزود: روند کاهش تدریجی دما و درختان پهن‌برگ کاشته شده در چند سال اخیر زیبایی‌های فصل پاییز را دو چندان کرده و در همین راستا در منطقه یک بوستان مهدی(عج) و کودک، در منطقه دو بوستان امام رضا(ع) و صبا، در منطقه سه بوستان شهید بنیادی، در منطقه چهار بوستان علوی، در منطقه پنج بوستان آل یاسین، در منطقه شش بوستان زنگارکی و بوستان نرگس در منطقه هفت بوستان صدر و در منطقه هشت بوستان انقلاب اسلامی و بوستان پردیس برای این فضاسازی و اجرای طرح “فرش خزان” انتخاب شده‌اند.

READ  برنامه های لیالی قدر با امنیت و آرامش کامل برگزار شد

سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بوستان های شهر قم
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,