• تاریخ: ژوئن 12, 2019
  • شناسه خبر: 44850

احداث نیروگاه‌های خورشیدی در قم منتظر جذب سرمایه‌گذار است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم گفت: ۲۶ نقطه برای احداث نیروگاه خورشیدی در استان مصوب شده است، اما با توجه به افزایش قیمت ارز، سرمایه‌گذاران تمایلی برای سرمایه‌گذاری ندارند. ...

احداث نیروگاه‌های خورشیدی در قم منتظر جذب سرمایه‌گذار است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مهدی آهنینپنجه ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۲۶ نقطه برای احداث نیروگاه خورشیدی در استان مصوب شده است، اما با توجه به افزایش قیمت ارز سرمایهگذاران تمایلی برای سرمایهگذاری ندارند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم خاطرنشان کرد: این سرمایهگذاران به دلیل نوسانات ارزی، نه توان و نه تمایل به سرمایهگذاری دارند، باید انجام این کار با سرمایهگذار جدید پیگیری شود، شرکت توزیع برق استان هم حمایت میکند.

READ  آیت‌الله علوی گرگانی: برخی افراد با پول و نفوذ اقدام به زمین‌خواری می‌کنند

وی با بیان اینکه شرایط تغییر کرده و در حال حاضر سرمایهگذاران نمیخواهند اقدام به سرمایهگذاری کنند، افزود: باید در این زمینه تعیین تکلیف کرده و زمین را گرفته و به یک سرمایهگذار دیگر بدهیم.

آهنینپنجه با تأکید بر تولید برق خورشیدی در ادارات استان نیز گفت: بر اساس مصوبه دولت، ادارات استان ۲۰ درصد از مصرف برق خود را با احداث نیروگاههای برق خورشیدی کوچک تامین کنند، اما ادارات میگویند که مشکل مالی داریم و تأمین برق مصرف ۲۰ درصدی ادارات امکانپذیر نیست.

READ  قم| بچه‌های مسجد با محتوای بیانیه گام دوم انقلاب آشنا شوند

وی افزود:درصورتیکه ادارات استان نسبت به تولید برق خورشیدی همت نکنند، مجبوریم بر اساس مصوبه دولت تعرفه برق آنها را با بالاترین نرخ اعمال کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم در مورد جابجایی ساعات کار ادارات به علت گرم شدن هوا نیز گفت: باید انجام این کار در دستور کار قرار گیرد و به ادارات ابلاغ شود.

علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه پیک مصرف در روز گذشته به ۵۱۰۰ رسید، خواستار شد: از همه دستگاههای که فضای سبز استفاده میکنند خواهانیممصرف خود را کاهش دهند زیرا تصفیهخانه نداریم و هر چه منبع داشتیم در مدار آوردیم و مصرف بالای آب یک خطر جدی است.

READ  قالب جدید پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات علمی خبرگان رهبری رونمایی شد

انتهای پیام/ ت


منبع :: احداث نیروگاه‌های خورشیدی در قم منتظر جذب سرمایه‌گذار است

0/5 (0 نقد و بررسی)