• تاریخ: آگوست 29, 2019
  • شناسه خبر: 48247

احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98 دردستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قم قرار گرفت. ...

احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸ دردستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قم قرار گرفت.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، عباس پورمیدانی امروز در افتتاح پروژه‌های کشاورزی در بخش مرکزی، شهر قنوات که به مناسب هفته دولت برگزار شد، به تشریح برنامه‌های سازمان  جهاد کشاورزی استان قم پرداخت و اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سازمان احداث ۱۲۰ هکتار گلخانه در سال ۹۸ است.
وی تشکیل کمیته فنی برای احداث گلخانه را یکی از گام‌های ابتدایی برای تحقق این امر دانست و افزود: برداشتن موانع پیش روی کشاورزان در احداث گلخانه و ضوابط و مراحل احداث آن از طریق این کمیته پیگیری می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در ادامه گزارش عملکرد سازمان گفت: از ابتدای سال نیز برای احداث ۱۰۰ هکتار گلخانه پروانه بهره‌برداری صادرشده و برای پیشبرد کشور از تنگناهای اقتصادی در جهاد کشاورزی تلاش شبانه‌روزی می‌شود.
وی تولید ۱۲۰تن ماهی خاویار و صادرات ۶۰ تن آن را در جهت رونق کسب‌وکار و ارتقاء کشاورزی استان خواند و بیان کرد: در کنار تولید محصولاتی مانند ماهی خاویار برای صادرات، تولید نیازهای کشاورزی استان در اولویت نخست قرار دارد.
پور میدانی بهره‌برداری از ۲۷ پروژه کشاورزی بااعتباری بالغ‌بر ۵۲ میلیارد را گام مؤثری در رونق اقتصادی استان در بخش کشاورزی عنوان و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری این ۲۷ طرح برای ۱۵۱ نفر به‌صورت مستقیم و ۲۸۳ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.
وی در این مراسم۳۶ مخزن ۴۰ واتی تولید برق به همراه تعدادی مخزن پلی‌اتیلن ضد جلبک به عشایر اهدا کرد و ادامه داد: ۱۰ طرح در بخش آب‌وخاک، هفت طرح در بخش تولیدات دامی، هشت طرح در بخش تولیدات گیاهی، و ۲ طرح در بخش صنایع غذایی و تبدیلی است.

READ  قم رتبه پنجم کشور از نظر امنیت است

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,