• تاریخ: تیر ۱۴, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 45323

اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار می‌شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در خصوص بازآفرینی بافت‌ فرسوده و ناکارآمد شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار ...

اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار می‌شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در خصوص بازآفرینی بافت‌ فرسوده و ناکارآمد شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهدی جمالی نژاد صبح امروز در همایش روز شهرداری و دهیاری ها در فرمانداری قم، با اشاره به ۸۵سفر استانی خود طی ۸ماه گذشته که به این سمت منصوب شده است، عنوان کرد: در این مدت به برخی استان ها بیش از ۱۰ بار سفر کرده ام و برخی از استان ها نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان و استان های دور از مرکز را نیز بیش از یک سفر حضور داشته ام، با این وجود اولین دیدار با مسئولان قم است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: باید بگویم که ارتباط و پیگیری مدیران، شهرداران و دهیاران قم مقداری ضعیف و مطالبه گری خیلی کم است؛ به نظر می رسد شهری که در مجاورت و همسایگی پایتخت است باید ارتباط و پیگیری مطالبات را بیشتر کند.
جمالی نژاد در بخش دیگر ظرفیت های استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت در شهر و روستاهای استان قم بی نظیر و کم نظیر است؛ ظرفیت ۲۰میلیون زائر، مرکزیت مذهبی و علمی کشور، مسیر عبور اکثر استان ها، دسترسی آسان به پایتخت و … همه ظرفیت های بسیار بالایی برای شهرها و روستاهای استان است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان ها و روستاهای قم افزود: شهرها و روستاهای استان می توانند با بهره گیری از پتانسیل گردشگری مذهبی قم درآمدزا شوند.
وی با اشاره به حجم ورود زائران به قم و لزوم تقویت شبکه حمل و نقل استان عنوان کرد: شهرها و روستاهای استان می توانند با ایجاد شرکت حمل و نقل جمعی به رفع این مشکل کمک کنند.
جمالی نژاد با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در خصوص بازآفرینی بافت‌ فرسوده و ناکارآمد شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار خواهد شد.
وی تبدیل وضعیت های شغلی در شهرداری ها را مایه آرامش و آسایش در مجموعه های شهری و روستایی و عامل ایجاد رضایتمندی در کشور دانست و گفت: این موضوع در حال پیگیری است، همچنین آئین نامه استخدامی دهیاری ها نیز اصلاح و برای تصویب به دولت ارسال شده است.

انتهای پیام
منبع :: اختیارات بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار می‌شود