• تاریخ: نوامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49796

از ورود ۶۵۰ دستگاه خودرو غیر بومی به قم ممانعت شد

سردار میرفیضی گفت:با اجرای طرح ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی به استان، از ورود ۶۵۰ دستگاه خودرو به قم جلوگیری،و ۱۱۶ دستگاه خودروی متخلف نیز اعمال قانون و جریمه شدند. ...

از ورود ۶۵۰ دستگاه خودرو غیر بومی به قم ممانعت شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ،سردار سید محمود میرفیضی فرمانده اتنظامی قم در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم،گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از ساعت ۱۲ ظهر روز ۱۲ آبان تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه خروج خودرو‌های شخصی با پلاک بومی و ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی به استان قم ممنوع شد.

فرمانده انتظامی قم افزود: با توجه به اینکه اجرای این طرح بیشتر جنبه اقناعی و فرهنگ سازی داشته‌است، تلاش شده تا اقدام‌های ایجابی در اولویت برخورد با خودروی‌های متخلف باشد.

او ادامه داد: بر اساس این طرح از ورود پلاک‌های غیربومی به استان جلوگیری و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای متخلفان اقدام کرد.

سردار میرفیضی عنوان کرد: در مدت اجرای این طرح همچنین ۲۵ هزار دستگاه خودروی باری که نیاز به تردد به حومه قم را داشته نیز فعالیت آن‌ها ساماندهی شد.

READ  سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع) / قم رو به پیشرفت

فرمانده انتظامی قم با اشاره به اجرای طرح محدودیت ساعت فعالیت اصناف رده شغلی ۲، ۳ و چهار تا ساعت ۱۸ افزود: در اجرای این طرح که از روز گذشته در سطح استان اجرایی شده، تمام ظرفیت‌های پلیس نیز برای عمل به طرح پای کار آمده است.

سردار میرفیضی،گفت: پلیس با تمام توان خود برای اجرای مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا در سطح استان به منظور حفظ سلامت شهروندان قمی قرار دارد.

فرمانده انتظامی قم همچنین با اشاره به آمار‌های ارائه شده از وضعیت نامناسب رعایت مسائل بهداشتی در مراکز شماره گذاری و معاینه فنی گفت: متولی مراکز شماره گذای پلیس راهور و معاینه فنی زیر نظر شهرداری است به همین دلیل ضروری است تا در آمار‌ها این موضوع لحاظ شده و آمار هر دو مرکز از یکدیگر تفکیک شود.

READ  هزینه ۷ میلیاردی برای نگهداری از پارک جنگلی ثامن

سردارمیرفیضی هوشمندسازی را یکی از اولویت‌های مهم پلیس در سطح کشور و استان دانست و گفت: هم اکنون نوبت دهی پلاک گذاری وسایل نقلیه به صورت غیرحضوری انجام می‌شود؛ و ساعت کاری این مراکز برای جلوگیری از ازدحام افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی قم با تاکید بر اینکه رویکرد پلیس هوشمندسازی و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری است، افزود: پلیس قم هم اکنون به عنوان استان پایلوت برای اجرای ۶ خدمت الکترونیکی انتخاب شده است تا با اجرای آن‌ها مراجعه مردم به پلیس کاهش یابد.

فرمانده اتنظامی قم بیان کرد: با ارائه غیرحضوری رفع توقیف وسائل نقلیه، ۷۰ درصد مراجعه مردم به پلیس کاهش یافته‌است.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده‌است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

READ  آیین گرامیداشت آیت الله یزدی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

انتهای پیام/ح

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: