• تاریخ: نوامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49778

اصلاح موتورخانه مشترکان خانگی و تجاری گاز در قم

مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: مشترکان خانگی و تجاری گاز استان قم می‌توانند برای اصلاح یا بهینه سازی موتورخانه‌های خود با ما تماس بگیرند تا به صورت رایگان این خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم. ...

اصلاح موتورخانه مشترکان خانگی و تجاری گاز در قم

شعار سال: علیرضا نصیری روز پنجشنبه افزود: در راستای اجرای طرح ملی «اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها»، نسبت به تنظیم شعله مشعل، نصب رسوب‌گیر و عایق‌کاری موتورخانه مشترکان خانگی و تجاری اقدام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها صرفه‌جویی حدود ۱۰ درصدی در مصرف سوخت موتورخانه‌ها خواهد داشت و اعتبار لازم برای این طرح از محل قانون بودجه تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه کاهش مصرف سوخت موتورخانه‌ها، هزینه مشترکان را نیز کاهش خواهد داد، خاطرنشان کرد: کاهش مصرف گاز به چرخ اقتصاد کشور کمک خواهد کرد و از سوی دیگر با کاهش آلودگی هوا، آسیب کمتری به محیط‌زیست وارد می‌شود.

READ  صادرات مرغ از قم ممنوع شد

نصیری بیان کرد: شهروندان قمی که واحد‌های خانگی یا تجاری آن‌ها مجهز به موتورخانه است، می‌توانند با ورود به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir، در قسمت بهینه‌سازی موتورخانه‌ها ثبت‌نام کرده و در این طرح مشارکت کنند.

به گفته وی، مسوولیت انجام تمامی مراحل بعد از موافقت‌نامه و مسوولیت انجام صحیح پروژه بر عهده مجری طرح است.

READ  قوانین تشویقی برای نوسازی بافت‌های فرسوده اجرا نمی‌شود

وی یادآور شد: میزان مصرف گاز در هفت ماه امسال در قم، یک هزار و ۴۱۴ و در مدت مشابه پارسال، یک هزار و ۳۳۲ میلیون مترمکعب بوده است.
در حال حاضر همه شهر‌ها و روستا‌های استان قم که قابلیت و امکان گازرسانی داشته‌اند، از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.
با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در سال گذشته، اکنون تعداد مشترکین بهره‌مند از گاز در استان قم، به بیش از ۴۱۸ هزار مشترک در بخش‌های عمومی، صنعتی و مسکونی افزایش‌یافته است؛ ۳۹۰ هزار و ۱۳۸ مشترک در بخش خانگی، ۲۴ هزار مشترک در بخش عمومی و ۳ هزار و ۸۶۱ مشترک در بخش صنعتی است.

READ  نقش بسزای مشاوره ژنتیک در کاهش تولد نوزادان معلول

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹، کد خبر: ۸۴۰۹۹۵۸۹، www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,