به گزارش خبرگزاری برنا از قم ، دکتر محمد دخیلی در گفتوگو با خبرنگاران با اشاره به اعزام ۲۷ تن از اعضای گروه پزشکی، پرستاری و مامایی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم به مناطق سیلزده خوزستان، اظهار کرد: این گروه اعزامی متشکل از ۹ پزشک، ۵ ماما و ۱۳ پرستار که ۴ تن از آنان از اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند، همزمان با ماه مبارک رمضان و ایام شهادت امیرمؤمنان حضرت علی(ع) به مناطق سیلزده اعزام شدند و با همکاری قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد در خوزستان، به مدت یک هفته خدمات پزشکی، آموزشی و بهداشتی رایگان ارائه کردند.

وی از ارائه خدمات آموزش بهداشت و پیشگیری از بیماری های واگیر به ۳۵۰۰ تن از مردم مناطق سیل زده خبر داد و گفت: همچنین ۳ هزار نفر از خدمات طبابت پزشکی و ۷۰ نفر از مشاوره مامایی برخوردار شدند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قم به توزیع اقلام پزشکی و دارویی به ارزش ۳۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: به همت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، اجناس خوراکی نظیر روغن و برنج به مبلغ ۱۰ میلیون تومان توزیع شد.

دخیلی با اشاره به بازتاب مثبت حضور گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم به مناطق سیل زده خوزستان، گفت: با وجود اینکه اوضاع مناطق سیل زده بهبود پیدا کرده اما هنور بخشی از سیل زدگان در چادر هستند و نیاز به حضور گروه های متعدد جهادی وجود دارد.

وی افزود: همچنین در فروردین ماه، حدود ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه به همراه چند تن از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد قم در مناطق پلدختر و سوسنگرد حضور پیدا کردند و خدمات پزشکی، لایروبی، پاکسازی منازل از گلولای و حملونقل ارائه کردند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قم به دایر شدن یک آشپزخانه از سوی این دانشگاه در پلدختر لرستان و توزیع روزانه ۴ هزار غذای گرم اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰ میلیون تومان کمک های نقدی جمع آوری شده در این دانشگاه نیز صرف خرید وسایل پزشکی و بهداشتی و توزیع بین سیل زدگان شد.