• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49740

افزایش نظارت‌های بهداشتی در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم : ۱۱۳ نفر از این تعداد افراد در بخش‌های درمانی بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند. ...

افزایش نظارت‌های بهداشتی در قم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکزقم، سرمست امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه نظارت‌های سختگیرانه شامل تمامی بخش‌های صنفی، صنعتی، خدماتی، نهاد‌ها و دستگاه‌ها می شود افزود: افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند باید هم به خانواده و هم به محیط کاری اطلاع دهند و با رعایت قرنطینه ۱۴ روزه مانع از گسترش این بیماری شوند.
وی افزود : اگر فرد مبتلا یا مشکوک به کرونا بیماری خود را در محیط کاری یا خانواده پنهان کنند مشمول جریمه خواهند شد.
وی یکی از سختگیرانه‌ ترین نظارت‌های بهداشتی‌ها را نظارت بر تاکسی ها، اتوبوس‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی عنوان کرد و گفت: در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک در این وسایل، هم راننده و هم سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی شهرداری جریمه می شوند.
سرمست بر رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در ادارات تاکید کرد و گفت: ادارات و دستگاه‌ها باید از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند و مسئول مستقیم اجرای این مصوبه، انتظامات و مسئولین حراست نهاد‌ها و سازمان‌ها هستند.
استاندار گفت: اگر نهاد، دستگاه و اداره‌ای به افراد فاقد ماسک خدمت رسانی کند هم کارکنان و هم مدیران آن نهاد جریمه می شوند.
سرمست با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در قم همچنان بحرانی است افزود: به منظور کنترل شرایط و قطع چرخه انتقال محدودیت‌های کرونایی در هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سرعت و شتاب شیوع بیماری تاحدی کنترل شده است گفت: متاسفانه با وجود تمامی محدودیت‌ها تعداد بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا و همچنین فوت شدگان بر اثر ابتلا به این بیماری همچنان بالاست.
سرمست با اعلام اینکه در حال حاضر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان حتی پایین‌تر از میانگین کشوری است گفت: تجربه ثابت کرده است هر زمان میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کاهش یابد، تعداد مبتلایان قطعا افزایش خواهد داشت.
وی با اشاره به تعیین سازو کار مشخص برای نظارت‌های بهداشتی گفت: کمیته‌های نظارتی اصناف، اتحادیه‌ها سازمان صنعت معدن تجارت شهرداری‌ها و … در کنار دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح شهر نظارت و با متخلفان قاطعانه برخورد خواهند کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  تجمع اعتراضی ر انندگان اتوبوس های درون شهری
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,