• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49750

افزایش ۲۰ درصدی برداشت گردو در استان قم

مدیر حوزه های علمیه گفت: در زمینه تعلیم و تربیت کار کمی در حوزه و دانشگاه شده و لازم است موضوع تعلیم و تربیت در حوزه و حتی دانشگاه ارتقاء و تقویت شود. ...

افزایش ۲۰ درصدی برداشت گردو در استان قم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکزقم، ابراهیمی از افزایش ۲۰ درصدی برداشت گردو در سال جاری خبر داد و گفت: میزان عملکرد این محصول ۱.۷ تن در هکتار است که در برخی مناطق مانند مرزعه وسف روستای فردو این عدد به ۲.۵ تن هم می‌رسد.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود :  دستجرد، قاهان در بخش خلجستان و کرمجگان و فردو در بخش کهک از جمله روستا‌های دارای گردو در استان هستند که ۲ هزار و ۲۲۰ نفر بهره بردار باغی در این باغ‌ها مشغول برداشت هستند.
وی با اشاره به سرمازدگی سال‌های گذشته گفت: عملیات اصلاحی در باغ ها، با استفاده از پیوندزنی مناسب با ارقام سازگار با آب و هوا و تغذیه گیاهی، سبب رشد مناسب این محصول در قم شده است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود : پوست کاغذی، پوست سنگی، تخم مرغی شکل و گرد از ارقام گردو به شمار می‌روند، اما از نظر طعم و مغز یکی هستند.
گردو دارای فیبر، ویتامین و انواع آنتی اکسیدان است که علاقمندان بسیاری دارد. این محصول پر خاصیت به گفته ابراهیمی، تا ۱۰روز دیگر برداشت آن ادامه خواهد داشت.   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  پیام تسلیت آیت الله نوری همدانی
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,