• تاریخ: فوریه 3, 2018
  • شناسه خبر: 726

اهدای اعضای بدن یک جوان ۱۸ ساله در قم

اعضای بدن جوان ۱۸ ساله که در شهر قم دچار تصادف و مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهدا شد. به گزارش ایسنا منطقه قم، ولی‌الله صمدی در این خصوص گفت: مرحوم مهران شاه‌میرزالو یک جوان ۱۸ ساله اهل کرج که در حال تردد از مسی ...

اهدای اعضای بدن یک جوان ۱۸ ساله در قم

اعضای بدن جوان ۱۸ ساله که در شهر قم دچار تصادف و مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، ولی‌الله صمدی در این خصوص گفت: مرحوم مهران شاه‌میرزالو یک جوان ۱۸ ساله اهل کرج که در حال تردد از مسیر قم بود، دچار حادثه تصادف شده که به دلیل شدت جراحات مرگ مغزی می‌شود.

READ  لاریجانی: باید در عرصه‌های هنری صاحب مکتب شویم

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: این جوان ۱۸ ساله که متاسفانه در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، پس از اعلام مرگ مغزی توسط پزشکان معالج و تایید مرگ مغزی توسط تیم تایید کننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی قم و برگزاری چندین جلسه با خانواده داغدار و اخذ رضایت از این خانواده، جهت اهدای عضو به بیمارستان شریعتی تهران اعزام شد.

READ  آمادگی استان برای استقبال از میهمانان نوروزی

صمدی عنوان کرد: پس از رضایت پدر و مادر این جوان، ارگان‌های حیاتی وی به بیماران نیازمند در لیست پیوند وزارت بهداشت و درمان، پیوند شد.

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون این بیمار شانزده‌مین مورد اهدای عضو از استان قم بود که به تهران جهت اهدای عضو اعزام شده است.

READ  مستند «تلبیس» با حضور سازندگان رونمایی شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)