• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49748

بالا بودن میزان مرگ و میر کرونا در قم

لاری گفت:در برخی استان‌ها مانند قم نرخ بروز بستری و مرگ و میر کرونا دارای اختلاف بسیار زیادی با میانگین کشوری است. ...

بالا بودن میزان مرگ و میر کرونا در قم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، سیما سادات لاری،سخنگوی وزارت بهداشت بعد از ظهر یکشنبه در پایان اعلام آمار روزانه کرونا در کشور گفت: در شرایطی هستیم که مردم کشور نیاز به همبستگی بیشتری برای حفظ سلامت خود دارند و شرط اساسی موفقیت در این دوران حساس همه گیری بیماری، همکاری بیشتر و موثرتر مردم فهیم کشورمان با پرسنل نظام سلامت است.

READ  هم الان و هم ایام نوروز درب مسجد جمکران باز است

او گفت: مطمئنا هرگونه عادی انگاری شرایط و سهل‌انگاری در رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی می‌تواند زمینه لازم را جهت شیوع گسترده‌تر بیماری در کشور فراهم کند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در هفته سوم مهر ۹۹، میانگین بروز موارد بستری در کشور در هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵.۱۹ نفر و متوسط بروز موارد مرگ و میر ۲۲ دهم در هر یک میلیون نفر گزارش شده است. متاسفانه در برخی استان‌ها مانند قم نرخ بروز بستری و مرگ و میر کرونا دارای اختلاف بسیار زیادی با میانگین کشوری بوده است.

READ  ضرورت وحدت در زمینه حلال

او تاکید کرد: فراموش نکنیم عمل به توصیه‌های بهداشتی به عنوان گامی موثر برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایمان است و امیدواریم در شرایط حساس کنونی با تقویت عزم و اراده در رعایت نکات بهداشتی شاهد توقف شیوع گسترده بیماری در کشورمان باشیم.

انتهای پیام/ش

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  مرگ ۱۹ نفر در قم بعلت غرق‌شدن در آب
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,