• تاریخ: سپتامبر 10, 2018
  • شناسه خبر: 19799

برنج، آلومینیوم، چای و لوازم خانگی در صدر لیست احتکار قراردارند

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم بیشترین میزان کالاهای احتکار شده در ماه های اخیر را شامل برنج، آلومینیوم، چای و لوازم خانگی به ارزش 229 میلیارد ریال دانست. ...

برنج، آلومینیوم، چای و لوازم خانگی در صدر لیست احتکار قراردارند

شعارسال: صیاد درویشی اظهار کرد: متاسفانه طی ماه‌های اخیر در حوزه احتکار و قاچاق کالا در قم با روند افزایشی مواجه بوده‌ایم که یکی از دلایل آن قرار داشتن قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور است.

وی گفت: اقدامات خوبی را همکاران در اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قم با همکاری سازمان‌هایی همچون صنعت و معدن و تجارت، دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی انجام داده‌اند که طی ۶ ماهه سال جاری در حوزه احتکار کالا اقلام کشف شده اعم از برنج، آلومینیوم، چای، لوازم خانگی با ارزش ۲۲۹ میلیارد ریال بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: اهمیت بحث احتکار، مسؤولان در قم را بر آن داشت تا در این رابطه با تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله و هم افزایی سازمان‌هایی اعم از صنعت و معدن و تجارت، دستگاه قضائی، اطلاعات، بسیج، اتاق بازرگانی، اصناف و پلیس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات موثری انجام شود.

وی ادامه داد: مردم یک نگاه نظارتی داشته و تا به حال همکاری خوبی با پلیس داشته‌اند و درخواست ما این است اگر موارد مشکوکی را می‌بینند از طریق سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان گذاشته و این نیرو به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات به ویژه در بحث احتکار و قاچاق کالا و ارز است.

درویشی تاکید کرد: اداره نظارت بر اماکن در قم اقدامات خوبی در حوزه اصناف دارد و چنانچه صنوفی کم فروشی و احتکار داشته باشند پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم گفت: درحوزه کشف قاچاق کالا و ارز در قم طی ۶ ماهه اول امسال در پرونده‌های زیر ۱۰۰ میلیون ۲ درصد، پرونده‌های بالای ۱۰۰ میلیون ۱۷ درصد و پرونده‌های ۵۰۰ میلیون ۵۰ درصد افزایش داشته و متهمانی که دستگیر شده اند ۲۶درصد و تعداد خودروهایی که در این رابطه توقیف شده اند ۳۴درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان داده و ارزش این پرونده ها ۸۱ میلیارد ریال برآوردشده که افزایش ۱۶٫۵ درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: اقدامات قاطع در راستای مقابله با احتکار و گران فروشی، سبب اعتماد مردم، افزایش مسؤولیت پذیری و قانون مداری شده و مؤلفه‌های امنیت را ارتقاء می‌دهد.

منبع خبر: شعار سال

READ  پیام تبریک آیت‌الله رشاد به رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ، کدخبر:۱۳۹۷۰۶۱۷۰۰۰۴۸۰ ، www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,