• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49706

برگزاری رویداد استانی کنشگران به همت قرارگاه احمدی روشن قم / دانشجویان به حل مسائل کلان اجتماعی ورود کردند

دبیر قرارگاه احمدی روشن استان قم گفت: رویداد استانی کنشگران به همت قرارگاه احمدی روشن استان قم انجام شد و در آن دانشجویان به تبیین مسائل کلان اجتماعی پرداختند. ...

برگزاری رویداد استانی کنشگران به همت قرارگاه احمدی روشن قم / دانشجویان به حل مسائل کلان اجتماعی ورود کردند

جندقیان، دبیر قرارگاه احمدی روشن استان قم در گقتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: نخستین رویداد استانی کنشگران با هدف آموزش و ترویج کنشگری مسئله محور به همت قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان قم و با همکاری معاونت‌های فرهنگ سازی و گفتمان سازی و مطالبه گری و نیز دبیرخانه اعتلاء به صورت مجازی برگزار شد.

جدقیان افزود: در این رویداد مجازی ۱۷۴ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان قم در قالب ۴۶ گروه شرکت کرده و در ۵ حوزه تخصصی با هم به رقابت پرداختند. دانشجویان در قالب گروه‌های ۳ الی ۵ نفره در این رویداد شرکت کردند و در طی یک هفته با مبانی و اصول مسئله محوری، ابعاد جنگ اقتصادی، مشکلات و مسائل کشور در حوزه‌های تخصصی مالیات و بودجه، جمعیت و خانواده، آموزش و پرورش، صدا وسیما و دیپلماسی اقتصادی و تحریم به صورت اولیه آشنا شدند.

READ  دانشگاه علوم پزشکی قم سیر قابل قبولی در آموزش پزشکی دارد / افزایش ۱۴۰۰ تختخواب مجهز در مراکز درمانی قم

دبیر قرارگاه احمدی روشن استان قم خاطرنشان کرد: همچنین در طی این رویداد گروه‌های شرکت کننده با انجام دادن فعالیت‌هایی آموخته‌های خود را محک زده و با سایر گروه‌ها به رقابت پرداختند. از جمله این فعالیت‌ها تمرین شیوه‌های مختلف نقش آفرینی در مسائل و تقویت مهارت مسئله یابی و عمیق شدن در پدیده‌های پیرامون خود بود.

READ  سومین کنفرانس ملی فیزیک ریاضی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

وی تاکید کرد: قرارگاه شهید احمدی روشن استان قم این رویداد را نقطه شروعی برای حضور موثر دانشجویان در مواجهه با مشکلات و مسائل استان و کشور می‌داند و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در جهت حمایت و هدایت از این گروه‌ها حرکت خواهد کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  رئیس دانشگاه صنعتی قم: بودجه توسعه دانشگاه‌ها در سبد وزارت علوم کم است/ بودجه اختصاص یافته با ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده!
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,