• تاریخ: می 31, 2019
  • شناسه خبر: 44591

برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس در قم

ایلنا: همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان و همگام با مردم سراسر کشور، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم در شهر قم برگزار شد. ...

برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس در قم

همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان و همگام با مردم سراسر کشور، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم در شهر قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر قم، صبح امروز با حضور پرشور مردم، طلاب و فضلا، برخی از علما و مراجع تقلید و جمعی از مسئولان در خیابان های این شهر برگزار شد.

حجم جمعیت در این راهپیمایی به گونه ای بود که یک سر آن در میدان جانبازان و سر دیگر آن در خیابان اراک و پل حجتیه بود؛ به تریبی که حدفاصل این مسیر از خیابان معلم و صفائیه، مملو از جمعیت بود.

در کنار مردم قم و جمعی از طلاب و فضلا و خانواده های شان، بسیاری از طلاب خارجی جامعة المصطفی(ص) العالمیة از حدود ۱۰۰ کشور جهان، و خانواده شهدای مدافعنیز حضور داشتند.

READ  نماد روشنفکری حوزه علمیه از توده‌گرایی غافل نیست

حجت الاسلام والمسلمین شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و حجت الاسلام هاشم الحیدری معاون فرهنگی گروه حشدالشعبی عراق هم در راهپیمایی روز قدس در شهر قم، حضور داشتند.

حضرات آیات مکارم شیرازی، جوادی آملی و نوری همدانی از مراجع تقلیدی بودند که در این راهپیمایی حضور داشتند.

همچنین برخی مسئولان از جمله بهرام سرمست استاندار قم، امیرآبادی و ذوالنور دو نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، مرتضی حیدری فرماندار قم، حجت الاسلام و المسلمین سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، اعضای شورای اسلامی شهر قم و بسیاری از مدیران ادارات و نهادها، همگام با مردم، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

READ  کتاب "سکوت شکسته" روایتی از عملیات "کربلای یک" در قم رونمایی شد

علاوه بر مراجع تقلید، برخی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، برخی اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و برخی علما از جمله آیت الله فاضل لنکرانی، هادوی تهرانی و… نیز حضور داشتند؛ حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی هم در میان مردم قم در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد.

در این راهپیمایی مردم قم، ضمن سر دادن شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین و دیگر مظلومان جهان، با آتش کشیدن پرچم های اسرائیل و آمریکا، خشم و انزجار خود را از مستکبران جهانی نشان دادند.

همچنین برخی از دبیران احزاب سیاسی و برخیاز شخصیت های سیاسی و حوزوی نیز در این راهپیمایی حضور داشتند که از آن جمله می توان به علی چهرقانی دبیر حزب اسلامی کار در استان قم، حجت الاسلام حسینی نژادرئیس مجمع طلاب و نمایندگان حوزه علمیه قم و … نیز در این راهپیمایی حضور داشتند.

READ  درباره دلایل عدم اقبال برخی افراد به نماز جمعه مفصل مطالعه کردیم

جامعه کارگری قم نیز در کنار دیگر اقشار جامعه در این راهپیمایی شرکت کردند؛ از جمله نمایندگان تشکل های کارگریکه در این مراسم حضور یافته بودند، می توان به عباس شیری سخنگوی جامعه کارگری قم، علی درویش عضو هیئت مدیره کانون کارگران ساختمانی قم و … اشاره کرد.

در پایان این راهپیمایی، نمازجمعه به امامت آیت الله اعرافی برگزار شد.


منبع :: برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس در قم

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,