• تاریخ: فوریه 5, 2019
  • شناسه خبر: 37510

بسترهای لازم برای تولید حداکثری در قم فراهم شود

استاندار قم گفت: باید با برنامه ریزی صحیح بسترهای لازم برای بازگشایی واحدهای راکد و تولید حداکثری در کارخانه های این استان فراهم شود. ...

بسترهای لازم برای تولید حداکثری در قم فراهم شود

شعار سال: استاندار قم گفت: باید با برنامه ریزی صحیح بسترهای لازم برای بازگشایی واحدهای راکد و تولید حداکثری در کارخانه های این استان فراهم شود.

بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، حفظ اشتغال در واحدهای صنعتی را در دستور کار مسئولان اقتصادی استان دانست.

وی با اشاره به لزوم همراهی و تعامل در جهت رونق صنعت و تولید قم، اظهار کرد: در حل برخی مشکلات و موانع بخش های تولیدی و صنعتی، هماهنگی و پیگیری از طریق مرکز ضروری است.

سرمست همچنین با تاکید بر لزوم کاربردی بودن مصوبات ستاد در برطرف کردن مسائل واحدهای تولیدی، اضافه کرد: دبیرخانه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید مشکلات بخش های صنعتی استان را دسته بندی کرده و برای پیگیری در اختیار ستاد قرار بدهد.

READ  اخلال گران نظم اقتصادی درقم تحویل دستگاه قضا می شوند

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۶ واحد مربوط به صنایع کوچک، ۷۵ واحد مربوط به صنایع متوسط و ۶۳ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

READ  معافیت صد درصدی مالیاتی سرمایه گذاران در قم

بسترهای مناسب برای افزایش صادرات قم فراهم شود

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه اظهار کرد: از ۵۰۰ طرح قابل افتتاح در سطح استان‌های کشور، ۲۰۹ طرح صنعتی با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد تومان در ۱۰ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد که نشان می‌دهد وضعیت صنعت و تولید کشور قابل قبول است.

سعیدی زرندی به شرایط کنونی کشور و وضعیت دشوار اقتصادی اشاره و تصریح کرد: دستگاه ها با رعایت اولویت بندی در برنامه های اقتصادی، حمایت‌ ویژه ای از واحدهای صادرات محور داشته باشند.

READ  استاندار قم در یک هفته گذشته چه گفت؟

وی افزایش کیفیت کالاهای تولیدی را رمز ورود به بازارهای بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: در استان قم بالغ بر ۴۰ واحد صادرات محور وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال آینده تعداد این واحدها به ۷۰ واحد صادراتی افزایش پیدا کند و لازم است برای افزایش ظرفیت های صادراتی در قم بسترهای مناسب فراهم شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۸۰۸۵۳۶ ، www.borna.news


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,