• تاریخ: فوریه 20, 2019
  • شناسه خبر: 38166

بسترهای لازم برای تولید حداکثری در قم فراهم شود

استاندار قم گفت: باید با برنامه ریزی صحیح بسترهای لازم برای بازگشایی واحدهای راکد و تولید حداکثری در کارخانه های این استان فراهم شود. ...

بسترهای لازم برای تولید حداکثری در قم فراهم شود

شعار سال: استاندار قم گفت: باید با برنامه ریزی صحیح بسترهای لازم برای بازگشایی واحدهای راکد و تولید حداکثری در کارخانه های این استان فراهم شود.

بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، حفظ اشتغال در واحدهای صنعتی را در دستور کار مسئولان اقتصادی استان دانست.

وی با اشاره به لزوم همراهی و تعامل در جهت رونق صنعت و تولید قم، اظهار کرد: در حل برخی مشکلات و موانع بخش های تولیدی و صنعتی، هماهنگی و پیگیری از طریق مرکز ضروری است.

سرمست همچنین با تاکید بر لزوم کاربردی بودن مصوبات ستاد در برطرف کردن مسائل واحدهای تولیدی، اضافه کرد: دبیرخانه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید مشکلات بخش های صنعتی استان را دسته بندی کرده و برای پیگیری در اختیار ستاد قرار بدهد.

READ  کالا و اقلام مورد نیاز ایام آخر سال مردم قم تامین شده است

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۶ واحد مربوط به صنایع کوچک، ۷۵ واحد مربوط به صنایع متوسط و ۶۳ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

READ  قابلیت دانشگاه آزاد اسلامی قم برای حل مشکلات حوزه صنعت

بسترهای مناسب برای افزایش صادرات قم فراهم شود

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه اظهار کرد: از ۵۰۰ طرح قابل افتتاح در سطح استان‌های کشور، ۲۰۹ طرح صنعتی با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد تومان در ۱۰ روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد که نشان می‌دهد وضعیت صنعت و تولید کشور قابل قبول است.

سعیدی زرندی به شرایط کنونی کشور و وضعیت دشوار اقتصادی اشاره و تصریح کرد: دستگاه ها با رعایت اولویت بندی در برنامه های اقتصادی، حمایت‌ ویژه ای از واحدهای صادرات محور داشته باشند.

READ  شایعه انتخاب یک مدیر جوان برای وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی

وی افزایش کیفیت کالاهای تولیدی را رمز ورود به بازارهای بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: در استان قم بالغ بر ۴۰ واحد صادرات محور وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال آینده تعداد این واحدها به ۷۰ واحد صادراتی افزایش پیدا کند و لازم است برای افزایش ظرفیت های صادراتی در قم بسترهای مناسب فراهم شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۸۰۸۵۳۶ ، www.borna.news


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,