• تاریخ: آگوست 29, 2019
  • شناسه خبر: 48245

بهره‌برداری از ۲۷پروژه در بخش کشاورزی قم در هفته دولت

استاندار قم گفت: بهره‌برداری از 27 پروژه در بخش کشاورزی قم با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۵۱ تن به‌صورت مستقیم و ۲۸۳ شغل غیرمستقیم نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان است. ...

بهره‌برداری از ۲۷پروژه در بخش کشاورزی قم در هفته دولت

استاندار قم گفت: بهره‌برداری از ۲۷ پروژه در بخش کشاورزی قم با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۵۱ تن به‌صورت مستقیم و ۲۸۳ شغل غیرمستقیم نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، بهرام سرمست امروز در افتتاح پروژه‌های کشاورزی در بخش مرکزی، شهر قنوات که به مناسب هفته دولت برگزار شد، با اشاره به اهمیت توانمندی‌های استان قم در بخش کشاورزی اظهار کرد: باوجود بهره‌مندی ۵درصدی روستاهای قم، بخش کشاورزی با جدیت در حال فعالیت است.
وی ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری در احداث گلخانه را موردتوجه قرارداد و افزود: تحقق ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی در قالب ۵۰۰ پرونده با پیش‌بینی اعتبار ۲۰۰میلیارد تومانی اتفاق خوبی بوده است.
استاندار قم بیان کرد: با وجود فاصله زیاد بخش کشاورزی با ظرفیت حقیقی خود اما شاهد عملکرد مثبتی در حوزه کشاورزی بوده و با وجود تشکل‌های صنفی قوی در این حوزه می‌توان به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.
وی افتتاح ۲۷ پروژه بخش کشاورزی را نمونه عملکرد مثبت این بخش دانست و ادامه داد: بهره‌برداری از ۲۷ پروژه در بخش کشاورزی قم با اعتبار۵۱میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۵۱ تن به‌صورت مستقیم و ۲۸۳ شغل غیرمستقیم نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان است.
استاندار قم تأکید کرد: باید در مقام عمل به رفع موانع تولید در بخش کشاورزی پرداخته و انتظارات کشاورزان و بهره‌برداران را برطرف کنیم، زیرا بی‌توجهی به آن‌ها نوعی ناسپاسی به نعمت‌های الهی خواهد بود.
وی رسیدگی به مشکلات کشاورزان و بهره‌برداران را از وظایف  مدیران و کارکنان این بخش دانست و تصریح کرد: چنانچه کشاورزی چند دقیقه بعد از پایان ساعات اداری نیز به بخشی مراجعه کرد باید به درخواستش رسیدگی شود.
سرمست گفت: عدم رسیدگی به درخواست کشاورزان در پایان کار اداری تخلف محسوب نمی‌شود اما یکی از نیازهای امروز ما و انتظار ما از مدیران داشتن رفتاری مدنی بوده تا بتوانیم به جایگاه حقیقی خود در کشور و در حوزه کشاورزی دست پیدا کنیم.
وی عملکرد استان قم را در اصلاح الگوی کشت مورد بررسی و ارزیابی قرارداد و خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشی که ارائه‌شده ۸۰ درصد کار به‌خوبی انجام‌شده و باید به سمت اجرای ۱۰۰ درصدی آن پیش برویم.
استاندار قم خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: توقع ما از شما پیگیری کارهای مردم به ‌صورت جدی و راهنمایی آن‌ها بوده و انتظار ما از کشاورزان نیز همکاری با سازمان در اجرای اصلاح الگوی گشت است.
وی از سازمان جهاد کشاورزی استان خواست در مدت یک ماه به سؤالات و مشکلات کشاورزان پاسخ داده و بیان کرد: درصورتی ‌که مشکلی حل نمی‌شود صادقانه آن را با کشاورزان در میان بگذارید و آن‌ها نیز با توجه به تلاش شما برای حل مسئله از شما می‌پذیرند.
سرمست خواستار گزارش دقیق از پاسخگویی به مطالبات مردمی شد و ادامه داد: استانداری این موضوع را پیگیری می‌کند.

READ  55درصد افزایش بارندگی نسبت به بلند مدت

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,