• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49732

بهره مندی ۱۰هزار و ۵۸۰ خانوار روستایی قمی از نعمت گاز

نصیری گفت: درهفت سال گذشته، ۱۰ هزار و ۵۸۰ خانوار روستایی در این استان از نعمت گاز بهره‌مند شدند. ...

بهره مندی ۱۰هزار و ۵۸۰ خانوار روستایی قمی از نعمت گاز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،علیرضا نصیری مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: برای گازرسانی به این تعداد خانوار، ۶۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

نصیری با بیان این‌که بیش از یک هزار و ۸۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در روستا‌های استان قم اجرا شده‌است، اضافه کرد: بر اساس مقرراتی که در راستای سیاست‌های وزارت نفت ابلاغ شده، روستا‌هایی که بیش از ۲۰ خانوار ساکن دایم داشته باشد و میزان هزینه نصب انشعاب آن‌ها از جمله خطوط انتقال گاز، خطوط تغذیه گاز، شبکه‌های توزیع و نصب علمک برای هر خانه، بیش از ۱۲۰ میلیون ریال نشود، گازرسانی می‌شوند.

READ  درخشش باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز قم

او اضافه کرد: گازرسانی به روستا‌های قاهان درسال جاری، گازرسانی به ۲۰ روستای دهستان قمرود، روستا‌های وشنوه و اول و محور صنعتی کوه سفید در سال ۹۷، گازرسانی به روستا‌های علی‌آباد و چاله گنبد در سال ۹۶، گازرسانی به هفت روستای سلفچگان، دستجرد، مرکزی و قمرود در سال ۹۴، گازرسانی به روستا‌های دیزیجان، راهجرد، بشارت آباد و زواریان، صادق‌آباد و دولت‌آباد در سال ۹۳ از جمله اقدامات شرکت گاز استان قم بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز قم افزود: روستا‌هایی که در مسیر طرح گازرسانی قرار دارند، حتی اگر شرایط بهره‌مندی از گاز را نداشته باشند، با مساعدت شرکت گاز از این انرژی بهره‌مند می‌شوند.

READ  کرونا و کمبود اعتبار بر سر میوه شب عید قم سایه انداخت

به گفته نصیری ، تعداد روستا‌هایی که در استان قم قابلیت گازرسانی دارند ۱۶۱ روستا می‌باشد که ۱۵۷ روستا از نعمت گاز بهره‌مند و عملیات گازرسانی در چهار روستا در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز قم یادآورشد: روستا‌های مشمول گازرسانی به روستا‌هایی گفته می‌شود که بر اساس گزارش آمار منابع رسمی بالای ۲۰ خانوار باشند و هزینه هر انشعاب حداکثر ۱۲ میلیون تومان باشد.

مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در سال گذشته، اکنون تعداد مشترکین بهره‌مند از گاز در استان قم، به ۴۱۱ هزار و ۱۵۴ مورد در بخش‌های عمومی، صنعتی و مسکونی افزایش یافته است.

READ  خانه شهید کلهری در قم تبدیل به خانه‌موزه می‌شود

او افزود: ۳۸۳ هزار و ۹۵۵ مشترک در بخش خانگی، ۲۳ هزار و ۵۰۶ مشترک در بخش عمومی و سه هزار و ۶۹۳ مشترک در بخش صنعتی است.

در حال حاضر ۹۹.۵ درصد جمعیت شهری و حدود ۹۳ درصد جمعیت روستایی قم از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ شبکه‌های گازرسانی در این استان به ۹۶ درصد رسیده است.

هم‌اینک ۶ شهر و ۱۵۷ روستا در استان قم از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران – پایین شرح خبر

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,