• تاریخ: فوریه 3, 2018
  • شناسه خبر: 594

تحصیل ۸۰ هزار دانشجو در استان قم

استاندار قم گفت: اکنون حدود ۸۰ هزار دانشجو در استان داریم، تعداد دانشجویان فنی و حرفه ای در استان قم کم است. به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، سید مهدی صادقی شامگاه شنبه در نشست با مدیران دانشگاه‌های استان قم در تالار امام ج ...

تحصیل ۸۰ هزار دانشجو در استان قم

استاندار قم گفت: اکنون حدود ۸۰ هزار دانشجو در استان داریم، تعداد دانشجویان فنی و حرفه ای در استان قم کم است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، سید مهدی صادقی شامگاه شنبه در نشست با مدیران دانشگاه‌های استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی اظهار کرد: این انقلاب با رهبری پیامبرگونه امام خمینی(ره) به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: صنعت موشکی در کشورمان بومی شده و ایران در این صنعت پیچیده، پیشرفت‌های زیادی داشته است.

READ  آمریکا و عوامل داخلی و خارجی آن نخواهند توانست سد راه پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی شوند

استاندار قم افزود: در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم، چون از وحدت و انسجام خارج شدیم و جناح‌بندی‌ها و قطبی‌سازی‌ها در این زمینه آسیب‌ زده است، باید بدانیم که توسعه کشور نیازمند وحدت و ترجیح دادن منافع ملی بر منافع جناحی است.

صادقی، بسیاری از مشکلات را با وحدت قابل حل دانست و تصریح کرد: باید بین دانشگاه و صنعت در استان قم اعتماد به وجود بیاید، به راهکارهای جدید برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه در استان نیاز است.

READ  ارتقاء چشمگیر کمی و کیفی نمایشگاه کتاب دین

وی ادامه داد: طرح کارورزی در استان قم در حال اجرا است، اما از آن استقبال چندانی صورت نگرفت، این مساله دلایل زیادی دارد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی برای اشتغال در واحدهای صنعتی آماده نیستند.

استاندار قم افزود: اکنون حدود ۸۰ هزار دانشجو در استان داریم، تعداد دانشجویان فنی و حرفه ای در استان قم کم است.

صادقی، اشتغال را اولویت دولت دانست و تصریح کرد: اگر تحصیل در دانشگاه منجر به اشتغال نشود، فایده زیادی ندارد، فارغ التحصیلان دانشگاهی به دنبال کارهای دولتی و استخدام هستند، این افراد کمتر از اشتغال در واحدهای تولیدی استقبال می‌کنند.

READ  معضل گرد و غبار درقم بسیار جدی است

وی ادامه داد: اکنون در شهرک‌های صنعتی استان قم، محصولاتی تولید می‌شود که دارای فناوری بالا است، تنوع صنعتی بالایی را در این شهرک‌ها شاهد هستیم.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: حل مشکلات کشور در دست دانشگاهیان است و باید ایده‌های آن‌ها صنعتی شود.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,