• تاریخ: سپتامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48338

تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور در دیدار فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان قم، در فضای صمیمی پیشنهادها ،مطالبات و مشکلات آنان را از نزدیک مورد رسیدگی قرار داد. ...

تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است

شعار سال: دکتر محمد نهاوندیان روز پنجشنبه با حضور در جمع فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی در استان قم و توسعه اقتصادی و اجتماعی استان نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است . معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در حد آرزو بود می دانستیم که بازگرداندن اقتصادی که در طول ۹۰ سال با انباشت تصدی گری در دولت و حاکمیت شکل گرفته است به بخش خصوصی به سرعت امکان پذیر نیست .
دکتر نهاوندیان گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ظرفیتی است که به نظام تصمیم‌سازی کشور اضافه شده و قانونی شدن آن ، اتفاق بسیار مهمی بود ولی استفاده مؤثر از آن ، مستلزم تولید فکر و طرح است که از طریق این کانال به مراجع تصمیم گیری برسد و همچنین سازوکاری که به عملیاتی شدن طرح ها و ایده ها بوجود بیانجامد .
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: تحقق اثربخشی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در این است که به طور مستمر یکی از ورودی های دولت، پیشنهادهای جامع نگر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باشد .
وی افزود : امروز اتاق های بازرگانی و بخش خصوصی در موقعیتی قرار گرفته اند که می توانند به دولت پیشنهاد دهند لذا باید نظرهای ایجابی و راهگشا را تولید کرد و سپس در کنار آن ظرفیت اجماع سازی به منظور اجرای پیشنهادات و ایده های ارائه شده ایجاد کرد .
دکتر نهاوندیان ضرورت مشارکت و همکاری مردم و بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز باید انتقال مدیریت اقتصادی به بخش خصوصی را اجرایی سازیم و خوشبختانه مسئولین ارشد نظام نسبت به این موضوع تاکیدات جدی دارند لذا مشکلات موجود در این زمینه را بایستی با ترسیم مکانیزم تحقق فراهم سازیم .
معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین دسته بندی پیشنهادات و مشکلات ارائه شده توسط فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان قم را به منظور پیگیری آن در سطح استانی و ملی مورد تاکید قرار داد .
در این مراسم کارآفرینان و تولیدکنندگان بخش خصوصی استان قم در فضای صمیمی پیشنهادها و مشکلات خود را مطرح کردند . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگلاه اطلاع رسانی دولت ، تاریخ ۸ شهریور ۹۸، کد مطلب: ۳۲۷۰۶۰ : www.dolat.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود به بخش کهک تا اطلاع بعدی ممنوع شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , ,