• تاریخ: آوریل 11, 2020
  • شناسه خبر: 49082

تمامی واحد‌های درسی دانشگاه حضرت معصومه (س) به صورت مجازی برگزار می‌شود

نیمسال دوم تحصیلی جزو دوره تحصیلی فعال دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور محسوب می‌شود و تمامی واحد‌های درسی دانشگاه حضرت معصومه (س) استان قم تا پایان ترم به صورت مجازی برگزار می‌شود. ...

تمامی واحد‌های درسی دانشگاه حضرت معصومه (س) به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه حضرت معصومه (س) استان قم براساس نامه معاونت آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام کرده است که هر گونه سیاست کلان در مورد تعیین زمان و ادامه تعطیلی یا آغاز آموزش حضوری در مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها با ستاد ملی مبارزه با کرونا است و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تابع آن سیاست خواهند بود. در هر صورت، نیمسال دوم تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ جزو دوره تحصیلی فعال دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور محسوب می‌شود و به دلیل لزوم تسلسل ورود دانشجویان جدید در مهر ماه ۱۳۹۹ و نیز لزوم دانش آموختگی برخی دانشجویان شاغل به تحصیل در آخرین نیمسال تحصیلی خود (در نیمسال جاری)، الزام اتمام نیمسال دوم ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ امری محرز و قطعی است؛ لذا سیاست این دانشگاه بر ضرورت تداوم روند آموزشی به صورت غیر حضوری با برگزاری مستمر کلاس‌های مجازی و برخط تا اطلاع ثانوی است.

READ  کاهش دانشجویان در حوزه علوم پایه نگران کننده است

همچنین براساس مصوبات شورای آموزشی دانشگاه حضرت معصومه (س)، تسهیلات زیر برای دانشجویان فراهم شد:
الف) دانشجویانی که بعلت بیماری خود یا یکی از بستگان درجه اول خویش و یا بدلیل عدم دسترسی به اینترنت در محل سکونت خود، نتوانسته اند از سیستم آموزش الکترونیکی و کلاس‌های مجازی دانشگاه در نیمسال جاری استفاده کنند، می‌توانند درخواست حذف یک یا چند درس خود را به مدیریت آموزش دانشگاه یا درخواست حذف ترم با استفاده از مرخصی تحصیلی را به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ارائه دهند. این امکان شامل دانشجویانی که در ترم جاری فارغ التحصیل خواهند شد، نمی‌شود.
ب) امکان مهمانی دانشجویان در ترم جاری در دانشگاه دولتی محل سکونتشان در صورت موافقت دانشگاه مقصد وجود دارد.
ج) امکان اخذ دروس معرفی به استاد در نیمسال جاری برای دانشجویان ترم آخر، تا ۳ درس و حداکثر ۱۰ واحد با مواففت مدیر گروه و مدیریت آموزش
د) دروس عملی و کارگاهی که تکمیل آن به صورت غیر حضوری امکان پذیر نباشد، اعلام درس به صورت ناتمام و انتقال آن به نیمسال بعد، اضافه بر سقف واحد‌های هر نیمسال مجاز است.
ه) امکان برگزاری جلسه تصویب موضوع پایان نامه و جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد به صورت مجازی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  قم به منطقه‌ای با وضعیت زرد تبدیل شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,