• تاریخ: فوریه 4, 2018
  • شناسه خبر: 1484

جبهه فرهنگی انقلاب دارای کارهای موفق و ادبیات خوبی است

معاون آموزش و تربیت قرارگاه قرب بقیه الله(عج): وقتی بحثی را ارائه می کنیم باید در فضای عمومی فرهنگی کشور دیده شود، تا معلوم شود کدام مسئله مربوط به آسیب های فرهنگی است؛ ولی در این نظریه پردازی این گونه نبوده است. به گزار ...

جبهه فرهنگی انقلاب دارای کارهای موفق و ادبیات خوبی است

معاون آموزش و تربیت قرارگاه قرب بقیه الله(عج):

وقتی بحثی را ارائه می کنیم باید در فضای عمومی فرهنگی کشور دیده شود، تا معلوم شود کدام مسئله مربوط به آسیب های فرهنگی است؛ ولی در این نظریه پردازی این گونه نبوده است.

جبهه فرهنگی انقلاب دارای کارهای موفق و ادبیات خوبی است

به گزارش خبرنگارخبرگزاری بسیج از قم، نور محمدی پیش ازظهر امروز در همایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، چالش ها و افق های پیش رو که به همت شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، به نقد نظریه اشاره کرد و گفت: به لحاظ روش وقتی به ابتدا نظریه مراجع می کنید می بینیم آنچه رهبر انقلاب مطرح کردند، فاصله دارد و دقیق به آن پرداخته نشده است.

READ  قمر بنی هاشم (ع)؛ ایستاده بر قله ادبِ ولایتمدارانه

معاون آموزش و تربیت قرارگاه قرب بقیة الله(عج) عنوان کرد: عدم الگوی مفهومی مشکل دیگر این نظریه پردازی است و به آن توجه نشده است؛ جبهه فرهنگی انقلاب دارای کارهای موفق و ادبیات خوبی است،‌ولی سؤال اینجا است چرا تنها به یک بحث و مسئله تمرکز شده و اساسا این امور دارای نوعی دو نگانگی در موضوع تربیتی و فرهنگی است و باید ثابت شود چطور این امور می تواند باعث تشتت شود.

READ  نمایشگاه «انقلاب فاطمی در کوچه‌های بی‌نشان» برپا شد

نور محمدی اظهار داشت: باید  چارچوب موضوع نظر و عمل و نظریه پردازی مشخص باشد و به تبع آن حتی به خود گفتمان سازی در موضوع بحث توجه شود؛ اما در این نظریه به این موضوع توجهی نشده است. بحث نظریه پردازی وگفتمان سازی بسیار مهم است ولی غفلت شده است.

معاون آموزش و تربیت قرارگاه قرب بقیه الله(عج) عنوان کرد: زمانی که موضوعی به گفتمان رسانه و مخاطب راه پیدا کند، ابزار را خود خواهد شناخت و راه خود را باز کرده در جبهه فرهنگی همین مسئله است. پس به همین دلیل به بحث گفتمان سازی توجهی نشده است.

READ  رایگان شدن آب، برق و گاز مدارس در بودجه ۹۷/نظارت و مطالبه گری بر اساس منطق و انصاف باشد

وی افزود: وقتی بحثی را  ارائه می کنیم، باید در فضای عمومی فرهنگی کشور دیده شود تا معلوم شود، کدام مسئله مربوط به آسیب های فرهنگی است، ولی این گونه نبوده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,