• تاریخ: ژانویه 31, 2018
  • شناسه خبر: 790

حضرت فاطمه زهرا(س) والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: پس از گذشت قرن‌ها، حضرت فاطمه زهرا(س) همچنان والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی فردی و اجتماعی است. معصومه ظهیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با گرامیداشت ایام فاطمیه و سالروز شهادت این بانوی ب ...

حضرت فاطمه زهرا(س) والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: پس از گذشت قرن‌ها، حضرت فاطمه زهرا(س) همچنان والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی فردی و اجتماعی است.

معصومه ظهیری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با گرامیداشت ایام فاطمیه و سالروز شهادت این بانوی بزرگ اسلام گفت: فاطمه زهرا(س) دارای ویژگی هایی است که اگر در زندگی روزمره ما به ویژه بانوان مورد توجه باشد بسیاری از مشکلات در محیط خانواده و جامعه حل خواهد شد.

عضو هیات علمی جامعة الزهرای قم افزود: پس از گذشت قرن‌ها، حضرت فاطمه زهرا(س) همچنان والاترین اسوه و الگوی زنان در زندگی فردی و اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین ویژگی حضرت فاطمه(س)، ولایت مداری بود تا جایی که در این راه به شهادت نائل شد ولایت مداری موجب بصیرت و بینش و فهم و شناخت مسیر حق از ناحق می شود.

READ  دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با مراجع عظام تقلید در قم

مدیرکل امور بانوان استانداری قم اظهار کرد: در طول انقلاب اسلامی، بانوان این مرز و بوم با ولایت مداری از فرزندان و عزیزان خود در جهت آرمان های اسلامی و دینی و انقلابی گذشتند و حماسه هایی ماندگار در زندگی خود بر جای گذاشتند.

وی تصریح کرد:حضرت فاطمه زهرا(س) بی شک الگویی ارزشمند است که هر یک از ابعاد زندگی شان، فرازهای با ارزشی برای یافتن شیوه های صحیح زندگی در بردارد.

ظهیری یادآور شد: ایشان در پاکدامنی و همسرداری و پرورش همسر و علم و دانش و تهذیب و بندگی در همه اعصار سرآمد بودند. توسعه فرهنگ فاطمی و شناخت ابعاد زندگی ایشان دارای آثار و برکات زیادی است و جامعه را از بسیاری از آسیب ها مصون می دارد.

READ  دلیل انفجار در اطراف حرم حضرت معصومه (س) چه بود؟ + تصاویر

عضو هیات علمی جامعة الزهرای قم بیان کرد:اسلام هیچ گاه بر گوشه نشینی زنان در خانه ها اصرار ندارد که اگر چنین باشد تاکید بر حفظ حجاب و عفاف در بیرون از خانه معنایی نداشت.

وی خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف به جایگاه واقعی بانوان در جامعه ارزش و اعتلاء می بخشد و آن ها را از بسیاری از آسیب ها و خطرات و سوء نظرها مصون می دارد. این بانوی بزرگ علاوه بر تربیت فرزندان در فعالیت های اجتماعی و کسب دانش و معرفت در دامان پیامبر(ص) نیز اهتمام داشت و در بسیاری از موارد پاسخگوی شبهات بود.

READ  بیمارستان الزهرا(س) در قم تجدید بنا می‌شود

وی تصریح کرد: وجود این بانوی بزرگ اسلام موجب مباهات و افتخار اهل شیعه و تسنن و بانوان است و در شان و منزلت ایشان آیات تطهیر و مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر نازل شده است. اگز زنان و دختران با چنین شخصیتی به خوبی آشنا شوند و ارزش و بهای واقعی خود را در جامعه دینی بشناسند تحت تاثیر تبلیغات دشمن و هجمه ها قرار نمی گیرند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)