• تاریخ: فوریه 5, 2018
  • شناسه خبر: 1082

حفاظت از آب و خاک برای کشور حیاتی است/ تأکید بر حفظ امید در جامعه

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در بیست و هفتمین دوره انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی و افتتاح ۲۵ پروژه بخش کشاورزی قم که قبل از ظهر دوشنبه در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد طی سخنانی، گفت: ما برای ...

حفاظت از آب و خاک برای کشور حیاتی است/ تأکید بر حفظ امید در جامعه

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در بیست و هفتمین دوره انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی و افتتاح ۲۵ پروژه بخش کشاورزی قم که قبل از ظهر دوشنبه در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد طی سخنانی، گفت: ما برای اینکه بتوانیم در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی به اهداف تعیین شده برسیم نیازمند بنیان قوی اقتصادی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش پررنگ خانواده در اجتماع ابراز کرد: خانواده سالم و شکوفا از پایه‌های بنیان اقتصادی است و جامعه‌ای که به دنبال اقتصاد سالم باشد باید سراغ تحکیم بنیان‌های خانواده برود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه نیازمند تلاش برای تقویت بنیان‌های خانواده در ابعاد مختلف هستیم، افزود: خانواده‌ای که درک و محبت متقابل بین اعضای آن حاکم باشد فضا برای پیشرفت و اعتلای روحی و معنوی افراد آن هم فراهم می‌شود.

READ  دولت ایران برای پیدا شدن امام موسی صدر تلاش کند

وی همچنین بر لزوم توجه به جوانان و ایجاد فضای باز برای ابراز خواسته‌ها و مطالبات آنها را هم مورد تأکید قرار داد و افزود: اهمیت دادن به سلامت، امنیت،آرامش و فقدان خشونت در خانواده و توجه به حقوق کودکان و نوجوانان باعث می‌شود تا جامعه هر چه بهتر و بیشتر به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کند.

تأکید بر استفاده از علوم روز دنیا در کشاورزی

ابتکار همچنین با اشاره بر لزوم جهت‌گیری درست و حمایت از بخش تولید بخصوص کشاورزی، ادامه داد: در عرصه‌های مختلفی مانند کشاورزی باید از علوم روز دنیا و تجربه کشورهای دیگر بهره برد و در راستای کسب علوم به روز دنیا و فناوری‌های نوین حرکت کرد.

READ  اگر افشاگری‌های حضرت زهرا(س)نبود امروزه دین اسلام و مذهب تشیع نیز وجود نداشت

 وی همچنین با اشاره به شرایط اقلیمی خاصی که کشور ما با آن مواجه شده است، بیان کرد: بهره وری صحیح از نیروی انسانی و توجه به مدیریت منابع از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، تغییرات اقلیمی را برای همه جهان دانست و گفت: تغییرات اقلیمی و خشکسالی آسیب جدی را به زیست بوم جهان وارد کرده است.

وی افزود: کشور ما با شرایط کم آبی مواجه شده و امسال هم رکورد کم آبی را داریم و این زنگ خطری برای کشور است و با توجه به اینکه آب هم به شکل یارانه‌ای توزیع می‌شود آیا واقعا آب برای کشور ما ارزشمندترین کالا نیست؟

READ  مسؤولان با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کنند /، ولی فقیه محور وحدت است

صرفه جویی و مصرف بهینه یک ضرورت اجتماعی است

ابتکار در ادامه تأکید کرد: صرفه جویی و مصرف بهینه باید به عنوان یک تکلیف و ضرورت اجتماعی از سوی همه افراد مد نظر باشد زیرا در شرایط کنونی حفاظت از منابع آب و خاک برای کشور حیاتی است.

وی همچنین با تأکید بر برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور پررنگ زنان و افزایش سهم آنان در بخش‌های مختلف جامعه بیان کرد: عده‌ای تلاش دارند یأس و ناامیدی را به جامعه تزریق کنند اما تلاش همگان باید در راستای نگه داشتن امید در جامعه باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)