• تاریخ: دسامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48634

دانشجویان دختر قمی در سوگ رحلت کریمه اهل بیت(ع) نشستند

همزمان با روز دانشجو و سالروز وفات حضرت معصومه(س)، دانشجویان دختر قمی با اجتماع در حرم کریمه اهل بیت(ع) در سوگ نشستند. ...

دانشجویان دختر قمی در سوگ رحلت کریمه اهل بیت(ع) نشستند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، از نخستین ساعات صبح امروز ١۶ آذر، دسته‌های عزاداری دانشجویان دختر قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) حرکت کردند.   در این ویژه برنامه بیش از ٢هزار بانو و دانشجوی دختر به همراه خادمان حرم حضرت معصومه (س) در «بیت النور» (محل اقامت حضرت معصومه (س) در زمانی که در شهر مقدس قم سکونت داشتند) اجتماع کرده و با مرثیه‌سرایی مداحان اهل‌بیت به سمت حرم مطهر حرکت کردند.   عزاداران پس از اقامه نماز ظهر و عصر در شبستان امام خمینی (ره)، در پایبندی به آرمان‌های نهضت فاطمی و پاسداری از حریم ولایت   با حضرت معصومه (س) تجدید عهد و بیعت کردند. 
در این اجتماع سخنرانان و مداحان با خطابه و مدیحه‌سرایی گوشه‌ای از زندگی کریمه اهل بیت (ع) را برای سوگواران بیان کردند و دانشجویان و دختران پای منبر حجت الاسلام ماندگاری و مداحی حاج میثم مطیعی نشستند.

READ  انفجار در مسافرخانه‌ای مقابل حرم حضرت معصومه (س) در قم

لازم به ذکر است، مراسم شمع گردانی و عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه (س) نیز امشب بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی (ره) حرم کریمه اهل‌بیت (ع) با حضور گسترده‌ی دانشجویان دانشگاه‌های استان قم برگزار می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
READ  کارمند دانشگاه قم عنوان مربی برتر استان را کسب کرد
بر چسب ها: , , ,