• تاریخ: سپتامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49614

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم در تمامی مقاطع دانشجو می‌پذیرد

سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم از پذیرش دانشجو در این دانشگاه در تمامی مقاطع خبر داد. ...

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم در تمامی مقاطع دانشجو می‌پذیرد

مهدی داوری دولت آبادی، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از پذیرش دانشجو در این دانشگاه در تمامی مقاطع خبر داد و گفت: داوطلبان مقطع کارشناسی در رشته علوم قرآن و حدیث، کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم قرآنی و علوم قرآن و حدیث و مقطع دکتری در رشته تفسیر تطبیقی قرآن پذیرفته خواهند شد.

داوری افزود: دانشگاه از طریق آزمون‌هایی که توسط سازمان سنجش برگزار می‌گردد، برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دوره روزانه (آموزش رایگان) و دوره نوبت دوم (با پرداخت شهریه) دانشجو می‌پذیرد. همچنین در اغلب رشته‌های مقطع کارشناسی، پذیرش دانشجو بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم)، بر اساس اعلام سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

READ  کاهش سرانه وکیل در کشور با بهانه گیری‌های کانون وکلا

سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم گفت: تحصیل در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بصورت تمام وقت و حضوری می‌باشد. (دانشگاه فاقد دوره‌های نیمه حضوری)، اما بخش آموزش مجازی در حال راه اندازی است که به زودی از آن رو نمایی خواهد شد. برگزاری کلاس‌های درس برای خواهران و برادران به صورت مجزا می‌باشد.

READ  ارائه محتوای غنی در اردوهای دانشجویی ضروری است

وی ادامه داد: دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده محل تحصیل با عنوان دانشکده علوم قرآنی در شهر‌های تهران، قم، مشهد، شیراز، آمل، اصفهان، بجنورد، بندر عباس، سبزوار، خمین، خوی، زابل، زاهدان، شاهرود، کرمانشاه، مراغه، ملایر، و میبد می‌باشد؛ که تمامی اموردانشجویان از ثبت نام دانشجو، تحصیل، و مراحل فارغ التحصیلی در این دانشکده‌ها انجام می‌پذیرد؛ و امور کلی دانشکده‌ها زیر نظر سازمان مرکزی با عنوان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم واقع در قم انجام می‌گیرد.

READ  شرکت برق قم درباره خاموشی‌های احتمالی هشدار داد

داوری دولت آبادی گفت: به تمامی پذیرفته شدگان دوره روزانه، خوابگاه دانشجویی تعلق می‌گیرد، و برای دانشجویان دوره شبانه (نوبت دوم) دانشگاه هیچگونه تعهدی برای ارائه خوابگاه ندارد و فقط در صورت دارا بودن فضای مازاد، برای این دانشجویان خوابگاه تعلق می‌گیرد؛ در ضمن دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی می‌باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,