• تاریخ: آگوست 25, 2019
  • شناسه خبر: 48187

دانشگاه علوم پزشکی قم سیر قابل قبولی در آموزش پزشکی دارد / افزایش ۱۴۰۰ تختخواب مجهز در مراکز درمانی قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در راستای شکوفا کردن ظرفیت حوزه آموزش پزشکی در قم اساتید مجرب و شناخته شده‌ای نقش آفرینی می‌کنند و دانشگاه علوم پزشکی قم سیر قابل قبولی را در این زمینه دنبال می‌کند. ...

دانشگاه علوم پزشکی قم سیر قابل قبولی در آموزش پزشکی دارد / افزایش ۱۴۰۰ تختخواب مجهز در مراکز درمانی قم

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از افزایش ۱۴۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی قم طی دو تا سه سال آینده خبر داد و گفت: با این شرایط قم به مرکز توریستی درمانی نیز تبدیل خواهد شد.

ابوالفضل ایرانی‌خواه گفت: بیش از ۳۷۰۰ نفر فقط عضو جامعه نظام پزشکی قم هستند و علاوه بر این بیش از صد‌ها نیروی انسانی دیگر نیز در جامعه پزشکی و بیمارستانی قم به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: طی دو الی سه سال آینده بیش از ۱۴۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی قم افزوده می‌شود، یعنی بیش از ۳۵۰۰ تخت مدرن و مجهز بیمارستانی در مراکز درمانی قم وجود خواهد داشت و قم را به مرکز توریستی درمانی نیز تبدیل خواهد کرد.

READ  وجود چند دانشگاه تک جنسیتی در جامعه‌ای اسلامی ضرورت دارد

ایرانی‌خواه اضافه کرد: در سال آینده فاز نخست بیمارستان هزار تختخوابی قم بیمارستانی که مانند آن در کشور وجود ندارد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تشریح کرد: قم به عنوان یکی از مجهزترین مراکز نظام ارجاع در کشور است و در همین راستا با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، قم از ۴۰ مرکز به ۱۸۰ پایگاه و مرکز گسترش پیدا کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در راستای شکوفا کردن ظرفیت حوزه آموزش پزشکی در قم اساتید مجرب و شناخته شده ای نقش آفرینی می‌کنند و دانشگاه علوم پزشکی قم سیر پرشتاب و قابل قبولی را در این زمینه دنبال می‌کند.

READ  استاندار قم، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد قم شد

ایرانی‌خواه تصریح کرد: آموزش علوم پزشکی در رشته‌های تخصصی بیهوشی، اعصاب و رشته‌های فوق تخصصی گوارشی و … به زودی در قم آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، بیماران از کشور‌های مختلفی از جمله عراق، افغانستان، مسکو (روسیه)، ترکیه، آذربایجان و … برای پیگیری روند درمان بیماری خود به مراکز درمانی قم مراجعه می‌کنند که این نگاه ویژه‌ای به توسعه و ارتقاء جامعه نظام سلامت قم را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از طرح درخواست تربیت پزشک دوره‌های عمومی و تخصصی از سوی کشور‌های متعدد از جمله افغانستان، جمهوری آذربایجان و … خبر داد و گفت: به زودی با جواب مثبت پاسخ آنان را خواهیم داد و آموزش در این زمینه را برای آنان آغاز خواهیم کرد.

READ  دو تصادف همزمان با ۱۳ مصدوم در قم

ایرانی‌خواه بیان کرد: نخستین مرکز درمانی خصوصی «مادر» در قم به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نجات جان همنوعان به برکت نگاه خداوند و اعتماد مردم و با دستان پزشکان دلسوز قم مقدس روز به روز با موفقیت بیشتر دنبال خواهد شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,