• تاریخ: ژانویه 30, 2018
  • شناسه خبر: 1014

در انتقاد از دولت منافع ملی در نظر گرفته شود

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه مبارک فجر در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد؛ طی سخنانی وظیفه ی همه ی مردم و مسئولان را شناخت وظایف و عمل در مسیر آنها در ر ...

در انتقاد از دولت منافع ملی در نظر گرفته شود

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه مبارک فجر در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد؛ طی سخنانی وظیفه ی همه ی مردم و مسئولان را شناخت وظایف و عمل در مسیر آنها در راستای اعتلای کشور دانست.

وی گفت: محوری ترین موضوعی که بایستی دنبال کنیم انسجام ملی و وحدت است که از تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز بوده است.

سیدمهدی صادقی افزود: اگر بینش ملی را حاکم بر همه ی رفتار و اعمالمان داشته باشیم و از فردگرایی و تفرق دوری کنیم می توانیم موجب اعتلای نظام شویم.

وی مجموعه اقدامات صورت گرفته در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: هرچه رفع مشکلات مدنظر باشد و در این راستا هم افزایی لازم را داشته باشیم مردم از خدمات دولت بهره مندتر خواهند شد.

تخریب دولت، تخریب حاکمیت است

استاندار قم با بیان اینکه دولت پذیرای نقد اصحاب رسانه منتقدان دلسوز است تخریب دولت را تخریب حاکمیت دانست و افزود: مخالفین در انتقاد از دولت بایستی منافع ملی را در نظر بگیرند.

READ  پیام آیت‌الله هادوی تهرانی در خصوص یوم الله ۲۲ بهمن 

صادقی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور اظهار کرد: در استان قم شاهد برخی از حرکات ناآگاهانه بودیم، اما با مدیریت بسیار خوب مسئولان امنیتی، این حرکات با کمترین هزینه به پایان رسید.

وی گفت: ضمن اینکه به مسئولیت دولت در قبال خواسته‌های مردم اعتقاد داریم؛ از جوانان عزیزمان خواهشمندیم تحت تاثیر عناصر سرویس‌های بیگانه قرار نگیرند.

استاندار قم در بخش بعدی سخنان خود با بیان اینکه امسال در هفته دولت شاهد افتتاح ۲۰۴ پروژه با هزینه ای بالغ بر ۴۵۱ میلیارد تومان در استان قم بودیم گفت: در ایام دهه مبارک فجر نیز ۱۴۶ پروژه در استان با هزینه ای بالغ بر ۴۹۲ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی در بخش پایانی نشست خبری به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف از جمله سیاسی امنیتی، عمرانی و اقتصادی پاسخ گفت.

دشمن به دنبال استفاده از خلاهای موجود است

استاندار قم با بیان اینکه تا آخرین ساعت حضورم در استان همان کاری را انجام می‌دهم که در وضعیت فعلی هم به دنبال آن هستم، اظهار داشت: طی ماه های اخیر شاهد تغییر در سطح مدیریت ارشد استان بودیم و در حال حاضر نیز به دنبال بعضی تغییرات مدیریت هستم.

READ  آموزش حفظ جزء 30 قرآن به دانشجویان دانشگاه قم

استاندار

صادقی با اشاره به اینکه موافق تک صدایی در استان قم نیستم تصریح کرد: دشمن به دنبال استفاده از خلاهای موجود است و نباید حرفی بزنیم که در کشور ناامیدی به وجود بیاید.

استاندار قم همچنین در پاسخ به یکی دیگر از خبرنگاران در رابطه با طرح منوریل گفت: پروژه منوریل در شهر قم مبنای کارشناسی ندارد و احداث هر کیلومتر از پروژه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه نیاز داریم افزود: در ازای منوریل قم، خط دوم متروی شهر قم حذف شده بود، ولی دوباره این خط را احیا کردیم.

سرمایه گذار تعهدات خود را در خصوص فرودگاه قم انجام نداد

استاندارقم همچنین با اشاره به مساله ی پروژه فرودگاه قم گفت: به دلیل اینکه مطالعات اقتصادی برای این پروژه صورت نگرفته بود و سرمایه گذار تعهدات خود را در خصوص فرودگاه قم انجام نداد، این پروژه با حکم قضایی متوقف گردید و هم اکنون در حال برداشتن موانع جهت جذب سرمایه گذار جدید برای آن هستیم.

READ  توکل به خدا، رمز استواری امام خمینی

وی ناهماهنگی پیش آمده درباره برپایی راهپیمایی روز ۱۳ دی در شهر قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: شورای تامین استان مخالفتی نداشت و برای برگزاری این راهپیمایی تلاش کرد، البته برخی در آن راهپیمایی شعارهایی علیه دولت و برخلاف منافع ملی سر دادند که از سر ناآگاهی بود و غرضی در آن نبود.

صادقی رتبه استان در زمینه بارندگی در کشور در سال جاری را ۱۹ ام عنوان و اضافه کرد: بارندگی استان قم در سال جاری نسبت به میانگین کوتاه مدت، ۷۰ درصد کاهش داشت و در کشور هم شاهد کاهش ۶۰ درصدی نزولات جوی بودیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)