• تاریخ: سپتامبر 2, 2019
  • شناسه خبر: 48279

دهیاران در خط مقدم خدمت‌رسانی هستند

استاندار قم عنوان کرد: دهیاران در خط مقدم، خدمت‌رسانی به روستاییان هستند و بیشترین زحمت و فشارکاری را متحمل می‌شوند. ...

دهیاران در خط مقدم خدمت‌رسانی هستند

استاندار قم عنوان کرد: دهیاران در خط مقدم، خدمت‌رسانی به روستاییان هستند و بیشترین زحمت و فشارکاری را متحمل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه‌ی قم، بهرام سرمست در جلسه‌ی نشست صمیمی با دهیاران استان قم که پیش از ظهر امروز در تالار معصومیه‌ی فرمانداری برگزار شد ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام ماه محرم، گفت: روستاییان اساس تولید، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در یک کشور هستند.

وی بیان کرد: دهیاران با کمترین توقع و مزایا درحال خدمت به مردم و پاسخگویی به آنان هستند، امنیت شغلی و دریافتی متناسب با زحماتشان دریافت نمی‌کنند، دهیاران با عشق و علاقه در روستاها در حال خدمت‌رسانی هستند.

READ  باغ موزه دفاع مقدس قم 15 خرداد سال آینده افتتاح می شود

سرمست خاطر نشان کرد: از ابتدای ورود به عنوان استاندار به استان قم، به فرماندار محترم تاکید کردم که باید برنامه‌ی جامع توسعه‌ی روستایی در دستورکار قرار بگیرد، زیرا پایه‌های توسعه‌ی شهری وابسته به توسعه‌ی روستایی است زیرا روستا تولیدکننده بوده و شهر یک مصرف‌کننده محسوب می‌شود.

وی افزود: هر دهیار باید برنامه‌ی توسعه برای روستای خود داشته باشد و به پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستای خود اشراف داشته باشد و تمام ظرفیت‌ها استفاده کند تا توسعه‌ی روستا محقق شود، برنامه‌ی توسعه باید با در نظر گرفتن ویژگی خاص همان روستا باشد.

READ  فیلترینگ تنها راهکار کنترل فضای مجازی نیست

سرمست ادامه داد: قابلیت‌های مدیریتی یک دهیار نقش مهم و کلیدی در توسعه‌ی روستاها دارد، اشراف کامل دهیاران به قوانین و مقررات تاثیر بسزایی در احقاق حق روستاییان دارد، دهیاران توجه داشته باشند که رابطه‌ی نزدیک و صمیمی با یکدیگر داشته باشند تا بتوانند باعث پیشرفت روستاها شوند.

استاندار عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان موظف به پاسخگویی به دهیاران به عنوان نماینده‌ی یک روستا هستند و باید در جلساتی که تصمیماتی برای روستا گرفته می‌شود از دهیاران برای شنیدن نظراتشان بهره‌مند شوند.

READ  حضورملی پوشان قمی پینگ پنگ در اردوی مشترک ایران و عمان

وی در پایان گفت: از دهیاران می‌خواهم مسائل و مشکلات را دسته بندی و اولویت بندی کرده و به مسئولین تحویل دهند تا به مشکلات به ترتیب اهمیت رسیدگی شود و این انتظارات باید واقع بینانه باشد تا بتوان به آنان رسیدگی کرد.

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,