• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49728

«دوبرادران» بازهم جان گرفت/ جزئیات سقوط مرگبار کوهنورد قمی

یکی از کوهنوردان و طبیعت‌گردان قمی بر اثر سقوط از کوه «دوبرادران» جان باخت. ...

«دوبرادران» بازهم جان گرفت/ جزئیات سقوط مرگبار کوهنورد قمی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، سید شهاب‌الدین میرآقا از کوهنوردان و طبیعت‌گردان قم و از آفرودسواران صبح روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه اقدام به صعود انفرادی کوه دوبرادران می‌کند که بعد از صعود و در حین مسیر بازگشت بر اثر لغزندگی سنگ‌های زیر پای خود سقوط می‌کند و متأسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

READ  فرزند شهید فخری زاده با آیت الله نوری همدانی دیدار کرد

این حادثه دلخراش پیش‌تر نیز برای کوهنوردان قمی رخ داده بود و بهمن‌ماه ۹۷ نیز یک بانوی کوهنورد ۲۴ ساله بر اثر سقوط از این کوه، جان سپرد.

کوه «دوبرادران» که به عنوان یکی از آثار فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسیده، یکی از ارتفاعات استان قم است که در مشرق شهر قم، پشت مسجد جمکران و در نزدیکی کوه خضر قرار دارد.

READ  شبکه برق کهک قم اصلاح و بهینه‌سازی شد

این کوه در واقع از دو کوه هم شکل و هم ارتفاع که به یکدیگر متصل هستند، تشکیل شده و به همین دلیل به «کوه دو برادران» معروف شده است.

دوبرادران به‌طور کلی به‌صورت یک کوه صخره‌ای با شیب‌های تند و پرتگاه‌های خطرناک است و تاکنون چندین گردشگر در مسیر صعود این کوه، جان خود را از دست داده اند و همین موضوع سبب شده تا بحث صعود از این کوه به دید یک برنامه فنی کوه‌نوردی که نیازمند تجهیزات است، نگاه شود.

READ  ۱۱۹ کیلوگرم تریاک در قم کشف و ضبط شد/۴ قاچاقچی مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند

انتهای پیام/ش

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: