• تاریخ: اکتبر 17, 2017
  • شناسه خبر: 871

دولت و مجلس رکود مسکن را بشکند/ ادامه رکود بازارکار کارگران ساختمانی

یک مقام صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید جلوگیری از بیکاری کارگران ساختمانی رونق بازار مسکن و ساخت و ساز را می‌خواهد از این رو از دولتمردان خواست برای رونق بازار ساخت وساز تدابیری اتخاذ کنند.  «عباس شیری » سخنگوی کارگران سا ...

دولت و مجلس رکود مسکن را بشکند/ ادامه رکود بازارکار کارگران ساختمانی

یک مقام صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید جلوگیری از بیکاری کارگران ساختمانی رونق بازار مسکن و ساخت و ساز را می‌خواهد از این رو از دولتمردان خواست برای رونق بازار ساخت وساز تدابیری اتخاذ کنند.

 «عباس شیری » سخنگوی کارگران ساختمانی شهرستان قم با اعلام اینکه «در چند سال اخیر شاهد رکود شدیدی در صنعت ساختمان بودیم» به ایلنا گفت: وقتی رکود در بازار مسکن و ساخت و ساز ایجاد شود، بسیاری از کارگران ساختمانی بیکار شده و شب‌ها با دست خالی به سوی خانه حرکت می‌کنند ؛ از این رو  باید رکود بازار مسکن شکسته شود.

READ  تأکید بر اطلاع‌رسانی به مردم/وجود ۶۵ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور

او با بیان اینکه  این رکود بازار کار کارگران ساختمانی از چندین سال قبل آغاز شده و بعد آن اکثریت کارگران ساختمانی بیکار و سرگردانند افزود:کارگرانی که هم اکنون  مشغول کار ساختمانی‌اند با  نرخ پایین یعنی پایین‌تر از نرخ سالهای قبل کار می کنند.

وی ادامه داد:سکوت نمایندگان مجلس و دولت مردان در قبال این اجحاف‌ها، تاسف‌بار است، آن هم در حالی که خیلی از این نمایندگان  و دولت مردان ادعا می‌کنند که از جنس کارگران هستند.

این فعال صنفی کارگران ساختمانی در ادامه درباره سهمیه بیمه کارگران ساختمانی گفت: ناعادلانه‌ترین طرح ممکن، همین طرح سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی است. باید گفت بیمه کارگران ساختمانی یکی از بی‌ارزش‌ترین بیمه‌های در حال اجراست و مسئولان به جای اینکه نواقص بیمه کارگران ساختمانی را اصلاح کنند، هر روز قصد تخریب دارند.

READ  کسب ۱۲ مدال توسط کاراته کاهای قمی در مسابقات شوتوکان کشور

شیری در بخش دیگری از سخنان خود به نواقص طرح بازنشستگی کارگران ساختمانی اشاره کرد و گفت: کارگران ساختمانی با ۳۵ سال سابقه بیمه و ۷۰ سال سن بازنشست می‌شوند و این عین بی‌عدالتی است چرا که در شرایط کار سخت و مشکلات، چگونه کارگران ساختمانی می‌توانند ۳۵ سال کار کنند و بیمه بپردازند. تجربه نشان داده که معمولا این پرداخت بیمه و بازنشستگی به کار خود بیمه شونده نمی‌آید و بدیهی است که این روند ناعادلانه بایستی تغییر کند.

READ  35 موکب از قم در عراق مستقر می شود

سخنگوی کارگران ساختمانی شهرستان قم در خاتمه تصریح کرد: در سال‌های اخیر سطح زندگی ما کارگران ساختمانی به شدت پایین آمده و شرم آور است که نه در دولت و نه در مجلس، هیچ کس به فکر ما نیست.

0/5 (0 نقد و بررسی)