• تاریخ: ژانویه 28, 2018
  • شناسه خبر: 1006

راهیان نور، امتداددهنده ارزش‌های انقلابی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: راهیان نور، امتداددهنده و تقویت‌کننده ارزش‌های انقلابی و دفاع مقدس است که باید مورد توجه قرار گیرد. به گزارش ایسنا، احد جمالی پیش از ظهر امروز در جلسه قرارگاه استانی راهیان نور دانشجو ...

راهیان نور، امتداددهنده ارزش‌های انقلابی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: راهیان نور، امتداددهنده و تقویت‌کننده ارزش‌های انقلابی و دفاع مقدس است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، احد جمالی پیش از ظهر امروز در جلسه قرارگاه استانی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی، که با حضور روسای دانشگاه‌های استان برگزار شد، تصریح کرد: جبهه‌هایی که در راه دفاع مقدس شکل گرفت بیشتر شبیه رویایی باورناپذیر بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم بیان کرد: دفاع مقدس مصداق واقعی عشق‌نوازی و عاشقی بود؛ اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور امتداد دفاع مقدس است؛ حفظ ارزش‌های اصلی از تفکرات عملی شهیدان بود؛ امید است دست‌اندرکاران این امر مهم که شعائر دینی و انقلابی را حفظ می‌کنند توان و موفقیت بیشتری به دست بیاورند.

جمالی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی کشور و جهان و نقشه‌هایی که استکبار می‌اندیشد حفظ این شعائر جزو واجبات است.

READ  ارادت به امام راحل (ره) در شخصیت آیت‌الله تهرانی مشهود بود

وی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم شعارهای ساختارشکنانه و شعارهایی که دین و قرآن و ملیت را نشانه گرفته بودند چگونه از سوی استکبار دنبال می‌شد.

رئیس کمیته دانشجویی ستاد راهیان نور استان قم گفت: در این جریان عده‌ای به دنبال تطهیر خبائث بودند، بی شک ما گسیختگی نسلی داریم و وقتی نیروهای جوان را در میان دستگیرشدگان رصد می‌کنیم می‌بینیم سن آن‌ها از دهه ۶۰ به تعداد انگشتان نبود و اکثرا جوان و نوجوان بودند.

وی بیان کرد: بی‌شک ما مقصر هستیم چرا که بر روی این نسل کار نکردیم و دستاوردهای انقلاب را به آن‌ها اعلام نکردیم و به واسطه روزمرگی از چنین نسلی غافل شدیم در حالی که باید به عنوان تکلیف، دستاوردهای انقلاب را به نسل های بعد اعلام کنیم.

در پاسخگویی به جوانان غفلت کرده‌ایم

جمالی عنوان کرد: وقتی مسائلی که اتفاق افتاده است را مرور می‌کنیم می بینیم پرسشگری در جوانان وجود دارد و نشان می دهد ما در پاسخگویی غفلت کرده‌ایم؛ در حالی که جریانی مانند راهیان نور می‌تواند امتداددهنده و تقویت‌کننده ارزش‌ها برای رفع بحران‌ها باشد؛ باید از این ظرفیت مهم به نفع نظام و حاکمیت کشور استفاده کنیم.

READ  فعالیت بیمارستان سیار عاشقان ولایت با ۵۲ تخت در جمکران

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم بیان کرد: هدف استکبار سیاه‌نمایی نسبت به دستاوردهای انقلاب است تا مسائل مهم را کمرنگ کند و بگوید با انقلاب، مشکلاتی بر مشکلات مردم افزوده شده است.

جمالی اظهار کرد: بیشترین دشمنی آن‌ها با اصل نظام و کشور است کشوری که ام‌القرای جهان شیعه است و می‌دیدیم در دفاع مقدس این ظرفیت برای همه شیعیان و اهل تسنن و حتی اقلیت‌های دینی نیز فراهم بود در واقع از خاصیت‌های انقلاب و دفاع مقدس همین است.
وی تصریح کرد: باید به همه اقشار به ویژه دانشجو و جوانان توجه شود اگر برخورد خوبی با آن ها داشته باشیم و مانند انقلاب به همه تفکرات فرصت حضور دهیم موفق خواهیم بود.

READ  لزوم استفاده صحیح از ظرفیت نخبگان

وی عنوان کرد: بودجه راهیان نور در سال ۹۷ تخصیص یافته است که امید است عملیاتی شود همچنین در رابطه با تشکیل ستاد راهیان نور در استان تاکید می‌کنیم در ایام دهه فجر هم می‌توان اعزام را انجام داد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم افزود: فراموش نکنیم دشمنان که ریشه و بنیانی ندارند به راحتی هویت فکری و ملی و اجتماعی ما را تهدید می‌کنند این انقلاب به سادگی به دست نیامده است و باید از آن صیانت کنیم.

وی بیان کرد: باید از ظرفیت‌های لازم و قانونی برای اعزام به راهیان نور استفاده شود همانگونه که در شورای تامین برنامه‌هایی با حضور استاندار در حال ساماندهی است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)