• تاریخ: مارس 11, 2020
  • شناسه خبر: 48991

راه اندازی غسالخانه و سردخانه جدید در بهشت معصومیه ویژه متوفیان ویروس کرونا

با رعايت بهداشت فردی و جلوگیری از تردد های غیر ضرور توسط مردم شاهد کاهش بستري بيماران مبتلا يا مشکوک به کرونا در بيمارستان ها يا مراکز درماني هستيم. ...

راه اندازی غسالخانه و سردخانه جدید در بهشت معصومیه ویژه متوفیان ویروس کرونا

شهردار قم در گفتگو با خبرنگار گفت: به منظور رعايت کامل مسائل شرعي در مورد متوفيان بيماري کرونا براساس فرامين رهبر معظم انقلاب و مراجع تقليد خط جديد شستشو و غسل متوفيان کرونا در بهشت معصومه راه اندازي شد. دکتر سقائيان نژاد افزود: به منظور رعايت کامل مسائل بهداشتي،سردخانه جديدي نيز در بهشت معصومه ساخته شده است.
شهردار قم در مصاحبه با صدا و سیما گفت: در این شرایط خاص پیشگیری مهمترین مساله است و در عین حال دفاع از هویت شهر قم چرا که متاسفانه در این ایام نامهربانی هایی انجام پذیرفت که ما از آن می گذریم اما می خواهیم نشان دهیم که این ملت همچون گذشته می تواند الگو باشد همه باید دست به دست هم بدهیم در همین راستا شهرداری قم ستاد ویژه کرونا تشکیل داد که متشکل از ده کمیته می باشد که هر کدام به وظیفه خاص خود عمل می کنند. سقاییان نژاد تصریح کرد:دراین شرایط خاص و ویژه برای جسم وروح شهر و هم برای مردمی که در این شهر زندگی می کنند باید برنامه ریزی مدونی صورت بگیرد شهردار قم با تشکر از کادر درمان بیمارستانها افزود: ما وظیفه داریم همچون دوران هشت سال  دفاع مقدس  که بخشی در جبهه می جنگیدند در خط مقدم و عده ای در پشت جبهه حمایت می کردند در همین راستا باید با ویروس کرونا زندگی کنیم ضمن اینکه آن را نابود می کنیم در عین حال نشاط اجتماعی و امید به زندگی را فراموش نکنیم وی خدمات شهری و نظافت شهری را از مسایل اصلی عنوان کرد و افزود: شهر دچار بحران است اما به تمیزی شهر خدشه ای وارد نشده هم برای مبارزه با ویروس هم مردم که از داشتن شهر تمیز لذت ببرند. شهردار قم گفت: روزانه نزدیک به ۷۰۰ تن پسماند در شهر تولید می شود که ضمن تعطیلی فراوری پسماند ها به دلیل شرایط خاص نحوه حمل و دفن زباله ها در این شرایط از برنامه های شهرداری است. سقاییان نژاد بیان داشت: در کمیته فضای سبز درختکاری و گل آرایی شهر با قوت ادامه دارد ،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی  که همان تاب آوری جامعه است با اجرای برنامه های ویژه ادامه خواهد داشت. شهردار قم گفت: درکمیته سازمان میوه و تربار، تمهیدات لازم برای سلامت میوه شب عید اندیشیده شده است. وی افزود:در کشتارگاه ها که مردم نگران سلامت غذایی خود هستند شدیدترین نظارت ها  انجام می شود تا اصول بهداشتی تمام کمال صورت پذیرد. شهردار قم گفت:عوارض شهرداری  که متعلق به دوران بحران کرونا است تا پایان اردیبهشت تمدید کردیم و برای مراجعه کمتر مردم به شهرداری سرویس دهی از طیق کانالهای الکترونیکی راه اندازی شده است. وی در پاسخ به سوال در خصوص تجهیز کارگران نظافت و پسماند و همچنین کارگران بهشت معصومه س افزود: این عزیزان جزو سربازان گمنام مبارزه با ویروس کرونا هستند پس باید مجهز بشوند در همین راستا  برای کارگران بهشت معصومه ماسک ها و لباس ویژه تهیه شده است. شهردار قم ضمن تاکید بر همدلی و همکاری مردم برای عبور از بحران افزود:۲۶ دستگاه ماشین های مجهز به سیستم ضدعفونی هر شب از ساعت سه تا شش صبح تمام معابر و خیابان های شهر ضدعفونی می شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  اقدام کاخ سفید نشانه بی عقلی آمریکائی هاست
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,