• تاریخ: جولای 11, 2020
  • شناسه خبر: 49488

راه اندازی ۲۶ مرکزخدمات بهزیستی در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از بستری شدن ۲۱۰ بیمار با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا در بخش‌های بیمارستانی قم خبر داد. ...

راه اندازی ۲۶ مرکزخدمات بهزیستی در قم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز قم؛ مهدی پهلوانی که امروز به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی با خبرنگاران سخن می‌گفت، به اجرای طرح گام تحول خدمات بهزیستی اشاره کرد و افزود: در نخستین مرحله از اجرای این طرح، ۲۶ مرکز خدمات بهزیستی در قم راه اندازی شده است که در آن‌ها ۲۲ خدمت بهزیستی ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه‌های شفافیت با هدف نمایش واریزی‌های مددکاران به خودشان، راه اندازی سامانه‌های دیده بان  و دادرس با هدف ثبت انتقادات و پیشنهادات و سامانه فرزند خواندگی با هدف ثبت درخواست فرزند برای متقاضیان، از دیگر برنامه‌های اداره کل بهزیستی استان در این هفته است.

READ  کمک یک میلیارد ریالی آستان بانوی کرامت به سیل‌زدگان

پهلوانی همچنین از دریافت بیش از ۵ میلیارد تومان کمک‌های نفدی و غیر نقدی در سال گذشته خبرداد و افزود: در سه ماه نخست امسال هم خیران استان معادل همین رقم به بهزیستی کمک کرده اند.

مدیر کل اداره بهزیستی استان در بخش دیگری از سخنان خود، از انتظار ۳۵۰ خانواده برای سرپرستی فرزند خبرداد و گفت: البته خانواده‌هایی که تکفل فرزند معلول را بر عهده بگیرند خارج از نولبت به در خواستشان رسیدگی می‌شود.

READ  دیدار خانواده شهید فخری زاده با آیت الله نوری همدانی

 خانواد‌های قمی در سال ۹۸ یازده پسر و ۸ دختر را به فرزندی قبول کرده اند.

ساماندهی ۱۳۸ کودک خیابانی، اعطای  ۱۰۰ وام اشتغال با سقف ۵۰ میلیون تومان، پرداخت ۹۱۱ میلیون تومان کمک هزینه آزمایش ژنتیک به ۷۰۰ زوج جوان  و راه اندازی سامانه تصمیم با هدف مشاوره به زوج‌های در آستانه طلاق از اقدامات این اداره کل در سال ۹۸ بوده است.

READ  شیوع بیماری تب برفکی در قم

در استان قم ۳۵ هزار نفر از خدمات مددکاری اداره کل بهزیستی بهره مند می‌شوند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,