• تاریخ: ژوئن 11, 2020
  • شناسه خبر: 49326

رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده ساینا شیمی در چهارمین جلسه دادگاه

در نشست کارشناسان و فعالان زیست محیطی قم با استاندار بر لزوم تامین حقابه‌های زیست محیطی برای احیای تالاب‌ها و رودخانه‌های قم تاکید شد. ...

رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده ساینا شیمی در چهارمین جلسه دادگاه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، پس از تلاوت آیات قرآن کریم ریاست دادگاه، قاضی قاسمی، آغاز جلسه رسیدگی را اعلام نمود.

حسینی وکیل متهم ردیف ۲۰ پرونده، شرکت پویش شایان شیمی صنیع جهت دفاع در جایگاه قرار گرفت و گفت: شرکت مذکور در زمان موضوع وقوع جرم تعطیل بوده و در صدد انجام امور مربوط به کار تصفیه و انحلال بوده‌اند.

در ادامه وکیل یکی دیگر از متهمین پرونده پالایشگاه پرند شیمی زاگرس به دفاع از عناوینی اتهامی مندرج در کیفرخواست پرداخت قاچاق سازمان یافته و باندی سوخت و حامل‌های انرژی، یارانه‌ای، اخلال در نظام اقتصادی در توزیع مایحتاج عمومی بطور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق سوء استفاده از فروش غیر مجاز مواد اولیه در بازار آزاد از عناوین اتهامی این شرکت بود. نماینده گمرک فرد دیگری بود که در جایگاه قرار گرفت و گفت: وکلای محترم پرونده در جریان تشریفات گمرکی نیستند و اشراف ندارند و این امر باعث می‌شود دفاعیات ایشان درست نباشد. وی در ادامه در خصوص نحوه عملکرد شرکت ساینا شیمی در گمرک و روند امور گمرکی آن شرکت توضیحاتی را ارائه کرد همچنین شرط تحقق قاچاق، نحوه انجام تشریفات گمرکی صادرات مشتقات نفتی و نمونه برداری از دیگر مباحثی بود که نماینده گمرک در این جلسه به آن پرداخت. در ادامه جلسه زارعی نماینده دادستان در خصوص رفع ایرادات، ابهامات و انتقادات به کیفرخواست مواردی را ایراد نمود. پس از پایان تنفس دادگاه، قاضی قاسمی رئیس دادگاه، علی اکبر رضوانی متهم ردیف اول این پرونده را جهت ارائه دفاعیات خود به جایگاه فراخواند. عناوین اتهامی علی اکبر رضوانی صرمی عبارت است از سرکردگی در باند قاچاق سوخت و حامل‌های انرژی یارانه‌ای، مشارکت در قاچاق باندی و سازمان یافته سوخت و حامل‌های انرژی مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در توزیع مایحتاج عمومی بطور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق سوء استفاده از طریق فروش غیر مجاز مواد اولیه در بازار آزاد، فرار مالیاتی، پرداخت رشوه، پولشویی و عواید حاصل از جرم. وی از عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست از خود دفاع کرد و به سوالات رئیس دادگاه پاسخ داد. پس از علی اکبر رضوانی رئیس دادگاه متهم دیگر پرونده سعید رضوانی را به جایگاه فراخواند و عناوین اتهامی متهم عبارت است از سرکردگی در باند قاچاق سوخت و عامل‌های انرژی یارانه‌ای، مشارکت در قاچاق باندی و سازمان یافته سوخت و حامل‌های انرژی، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در تودیع مایحتاج عمومی بطور عمده و کلان از طریق قاچاق سوخت، مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق سوء استفاده از طریق فروش غیر مجاز مواد اولیه در بازار آزاد، فرار مالیاتی، پرداخت رشوه، پولشویی و عواید حاصل از جرم وی در جایگاه حاضر و از عناوین اتهامی مندرج در کیفرخواست از خود دفاع کرد و به سوالات رئیس دادگاه پاسخ داد. رئیس دادگاه پس از اظهارات متهم پایان جلسه را اعلام و ادامه رسیدگی را به جلسه بعد موکول نمود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  ارتباط تصویری رهبر معظم انقلاب با جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,