• تاریخ: اکتبر 26, 2017
  • شناسه خبر: 409

رشد ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم خبر داد. شعار سال: احمد ذاکری ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار داشت: ارزش صادرات قم طی یکسال گذشته نسبت به مدت زمان م ...

رشد ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم خبر داد.

شعار سال: احمد ذاکری ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار داشت: ارزش صادرات قم طی یکسال گذشته نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از لحاظ وزنی، ۳۹ درصد و از لحاظ رقم ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری، ۶۸ هزار و ۳۵۴ تن انواع کالا به ارزش ۹۲ هزار و ۶۴۳ دلار از قم به خارج از کشور صادر شده است.

به گفته وی صنایع پلاستیکی رتبه نخست صادرات استان قم را دارند و پس از آن کفش و فرش بیشترین صادرات را داشته‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار داشت: تنها یک واحد فرشی ما بیش از ۲۲ میلیون دلار صادرات داشته است.

READ  شفافیتی در حوزه درآمد و هزینه یارانه ها وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از صادرات استان قم از استان‌های دیگر صورت می‌گیرد گفت: رقم واقعی صادرات ما ۲۰۰ میلیون دلار است که از استان‌های دیگر صورت می‌گیرد.

پرداخت ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات

ذاکری به مسئله پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: از ۱۹۳ فقره واحدی که برای گرفتن این تسهیلات در سال جاری اقدام کردند، ۱۳ فقره پرداختی تسهیلات رونق تولید داشتیم و کل مبلغ واریزی ۲۱ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به دلایلی که برای کند بودن روند پرداخت تسهیلات رونق تولید وجود دارد اظهار کرد: در استان مشکل عدم همراهی بانک‌ها نداریم اما باید تسریع در کارها شود.

READ  پاسخگویی تصویری به برخی از سوالات شما در خصوص سقوط امروز ای . تی . ار .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مشکل دیگر را مراجعه نکردن تولیدکنندگان برای استفاده از وام‌ها دانست و افزود: سود تسهیلات ۱۸ درصد برای واحدهای تولیدی زیاد است و برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد و تولیدکنندگان منتظرند تا یارانه سود از سوی دولت تعلق بگیرد.

به گفته وی استان قم از نظر پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی رتبه ۱۶ را در کشور دارد.

ایجاد ۳۸۵ شغل

ذاکری تصریح کرد: در مورد تسهیلات پرداخت شده، از ۱۰۰ واحد صنعتی که بازرسی و نظارت کردیم آخرین اشتغال جدید ایجاد شده ۳۸۵ نفر است و آخرین تثبیت شغل ۴۰۶۹ نفر.

وی با اشاره اهمیت استفاده از ظرفیت ریلی برای رونق اقتصادی افزود: مصوبه اقتصاد مقاومتی در اتصال گمرک قم به ریل سراسری کشوری می‌تواند دستاورد خوبی برای استان داشته باشد و هزینه سربار حمل و نقل به استان قم را کاهش دهد.

READ  آغاز پرداخت تسهیلات رونق تولید به اصناف قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ادامه داد: وزارتخانه سازمان صنعت را مکلف کرده تا واحدهای صنعتی بزرگی که تولید آنها بیش از یک میلیون تن باشد به نوعی جانمایی باشد که در مجاورت دسترسی به ریل راه آهن باشد.

وی با اشاره به اینکه در استان بهترین کار احداث ریل راه آهن گمرک و منطقه ویژه سلفچگان است خاطرنشان کرد: شهرک شکوهیه هم در اتصال ریل باید مورد توجه قرار بگیرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار ۲ آبان ۹۶، کد مطلب: ۴۱۲۳۶۴۲ ، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,