• تاریخ: نوامبر 3, 2017
  • شناسه خبر: 393

ساخت نماهای غربی متناسب با شأنیت شهر قم نیست

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نماهایی که در شهر قم در حال انجام است متناسب با شأنیت شهر قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیست و مجموعه مدیریت شهری در حال تلاش است تا تغییراتی ایجاد کند و مانع از اجرای نماهایی که برگرفته از ک ...

ساخت نماهای غربی متناسب با شأنیت شهر قم نیست

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نماهایی که در شهر قم در حال انجام است متناسب با شأنیت شهر قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیست و مجموعه مدیریت شهری در حال تلاش است تا تغییراتی ایجاد کند و مانع از اجرای نماهایی که برگرفته از کشورهای اروپایی است شود.

شعار سالعبدالله جلالی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم با آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: از طرف مجموعه اعضای شورا و مدیریت شهری از پشتیبانی و پیگیری‌های حضرت‌عالی در جهت وصول مطالبات شهرداری از طریق دولت بی‌نهایت سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارمدر مسئولیتی که بر عهده‌ داریم بیانات شما راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که شورای پنجم اعتقاد قلبی دارد وفاق، همدلی، هماهنگی و تلاش است، گفت: در سایه تلاش و وفاق است که می‌شود به توفیقاتی رسید و این مسئله به عنوان یک موضوع مهم و اساس کار شورای پنجم است.

رئیس شورای شهر قم با تأکید بر اینکه همه فعالیت‌ها باید در چارچوب فعالیت‌های راهبردی باشد و به تعبیری برنامه محوری از ایده‌های اساسی شورای پنجم و مدیریت شهری است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه چشم‌انداز قم با افق ۱۴۱۴ و برنامه پنج‌ ساله ۱۴۰۰ نیز تدوین‌ شده و برنامه‌هایی که سالیانه اجرا می‌شود برشی از برنامه پنج‌ ساله است.

READ  جمهوری اسلامی در مبارزه با فساد با کسی شوخی ندارد

جلالی با بیان اینکه جایگاهی که در آن قرار داریم را امانت می‌دانیم، تصریح کرد: وظیفه خود را حفظ و حراست از این جایگاه می‌دانیم، و اعتقاد قلبی ما این است که با تمام وجود از این امانت حفظ و حراست کنیم، برای آنکه در عرصه‌های مختلف کار پیش رود معتقدیم که به خواسته‌ها و انتظارات به‌حق مردم با توجه به عقب‌ماندگی‌های شهر قم باید رسیدگی شود.

وی ادامه داد: نخست اینکه اعتقادمان این است که در زمینه مسائل و خدمات شهری با نگاه توسعه‌ای باید به‌صورت متوازن در همه سطوح شهر خدمات ارائه شود به‌ویژه برای مناطق کم برخوردار و محروم، برای آنکه این مناطق نیز ارتقا پیدا کنند.

رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه تعیین اولویت‌ها بر اساس منابع و ظرفیت‌های موجود اساس کار شورای پنجم است، گفت: ما واقف هستیم که نیازها و خواسته‌های نامحدود اما منابع محدود است که شورای پنجم این منابع را احصا کرده تا با مدیریت شهرداری و شورا این اولویت‌ها را به سرانجام برساند.

جلالی گفت: در شرایطی قرار داریم که بهره‌وری پایین و انتظاری که از بهره‌وری داشتیم حاصل نشده است چرا که بهره‌روی به توسعه فعالیت‌ها در شرایط منابع محدود کمک می‌کند و این محوری است که در شورای پنجم به آن اعتقاد راسخ داریم.

وی تأکید کرد: بهره‌مندی از نظرات، پیشنهادات و حتی انتقادات را لازم می‌دانیم بنابراین در این راستا در شورای اسلامی شهر مقدس قم ۶ کمیسیون تخصصی مرتبط با امور شهری پیش‌بینی‌ و طراحی‌ شده است همچنین انگیزه لازم در اعضای شورای پنجم وجود دارد در حالی‌ که مسائل شهری تغییر پیداکرده و رویکرد فرهنگی اجتماعی شهری از نماد فیزیکی به‌ مراتب بالاتر است از این رو باید ارتباط شهرسازی با فرهنگ عمومی مدنظر قرار بگیرد.

READ  مسئولان امنیتی و انتظامی باید بیشتر مراقب افراد شرور باشند

رئیس شورای شهر قم با اشاره به مسائل و مشکلات شهری گوناگون شهر قم گفت: یکی از مسائل کمبود منابع است، بحث بافت‌های فرسوده یکی از مشکلاتی است که حدود ۱۷۰۰ هکتار توسط شورای عالی معماری و شهرسازی کشور تأییدشده که از این میزان ۳۱۵ هکتار آن آثار تاریخی در آن قرار دارد باید در این راستا اراده‌ای باشد و دولت تسهیلات ارزان‌قیمت را پیش‌بینی کند، نیاز نیست که شهر را به لحاظ سطحی توسعه دهیم و باید در احیای بافت‌های فرسوده تلاش کنیم.

جلالی با اشاره به مشکل حمل‌ و نقل و ترافیک در سطح شهر قم گفت: نبود یا کمبود پارکینگ را در مناطق متراکم شهری روبه‌رو هستیم که البته در این راستا هم برنامه جامع پارکینگ را در سطح شهر در دستور کار داریم.

وی با اشاره به نابسامانی در بخشی از ورودی‌های شهر گفت: از ناحیه جاده اراک، جعفریه و سمت کاشان باید شهر به لحاظ ورودی متحول شود که در دستور کار است همچنین کمبود فضای سبز و نظافت محیط شهر یکی از دغدغه‌های شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری است.

READ  همایش کانون پیشکسوتان ناحیه امام حسین (ع) قم برگزار شد

رئیس شورای شهر قم گفت: نماهایی که در شهر قم در حال انجام است متناسب با شأنیت شهر قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیست و مجموعه مدیریت شهری در حال تلاش است تا تغییراتی ایجاد کند و مانع از اجرای نماهایی که برگرفته از کشورهای اروپایی است، شود.

وی عنوان کرد: قم به لحاظ شرایط خاصی که دارد بخشی از منابع شهری باید صرف زائران و مناسبت‌های مختلف شود و انتظار این است که دولت منابع و ظرفیتی را برای شهرهایی مانند قم ایجاد کند و کمک کند که این مسائل حل شود.

جلالی ابراز کرد: خط A مترو فعال و در حال کار است و خط B نیز برای قم از پردیسان تا بعد از بازار و فرهنگیان تصویب‌شده است اما پروژه منوریل همچنان بر روی دست مجموعه مدیریت شهری مانده و امید داریم که به یک سرانجامی برسانیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۱ آبان ۹۶، کدمطلب:۱۵۶۳۰۹۴، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , ,