• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49746

ساماندهی یادمان شهدای گمنام کوه خضر قم در ایستگاه تامین اعتبار

حجت الاسلام لقمان پورگفت:طرح جامع یادمان شهدای کوه خضر قم تدوین شده و برای ساماندهی نیازمند تخصیص اعتبار است. ...

ساماندهی یادمان شهدای گمنام کوه خضر قم در ایستگاه تامین اعتبار

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، حجت الاسلام علی لقمان‌پور،مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با بیان این که یادمان شهدای کوه خضر نبی، هیئت امنا دارد و طرح جامعی برای این یادمان در نظر گرفته شده است، گفت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری و سپاه امام علی بن ابی طالب (ع)، طرح جامع یادمان شهدای کوه خضر را طراحی کرده و این طرح از سوی کمیته فنی مستقر در شورای شهر به تصویب رسیده است.

READ  شناسنامه بانوی شهیده «کبری تلخابی» در قم رونمایی شد

او در ادامه با اشاره به تصویب طرح جامع یادمان شهدای کوه خضر از سوی هیئت امنا و ابلاغ آن، افزود: مجموعه شورای شهر و سپاه در این زمینه فعال هستند تا ان‌شاءالله طرح‌های تصویب شده یادمان به سرانجام برسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با تاکید بر این نکته که یادمان شهدای کوه خضر نبی با یادمان‌های دیگر در استان به دلیل موقعیت مکانی و مجاورت کوه خضر نبی (ع) متفاوت است،ادامه داد: این ویژگی‌ها ما را نمی‌تواند به تنهایی در ساخت این یادمان پیش ببرد و مسئولین استان و شهر و هیئت امنای یادمان شهدای کوه خضر نبی (ع) همه سعی بر این داریم که طرح جامع این یادمان اجرا شود.

READ  دفاع مقدس معجزه قرن حاضر است

لقمان‌پور با بیان این که مردم در بحث ساماندهی طرح یادمان شهدای کوه خضر نبی از ما خواسته‌هایی را دارند که به حق و درست است، گفت: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های مالی که وجود دارد از سازمان مدیریت برنامه ریزی و بودجه استان درخواست کمک کردیم که برای این طرح جامع ردیف بودجه در نظر گرفته شود و امیدواریم با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری شرمنده شهدا نشویم.

READ  اجرای طرح بهسازی ۱۳۹ کیلومتر از راه‌های قم

دامنه کوه خضر نبی که از سال ۸۱، پیکر چهارده شهید گمنام دفاع مقدس را در دل خود جای داده، به محل زیارت مسافران و مجاوران تبدیل شده و از آن به عنوان حرم شهدای گمنام یاد می‌شود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,