• تاریخ: دسامبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49889

سایه کرونا و کمبود اعتبار بر سر میوه تنظیم بازار شب عید قم

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، ساده زیستی و همراهی با رهبری را از فضایل مرحوم آیت الله یزدی عنوان کرد و افزود: این شخصیت ارزشمند الگوی تمام عیار نسل امروز حوزه‌های علمیه است. ...

سایه کرونا و کمبود اعتبار بر سر میوه تنظیم بازار شب عید قم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز قم، مهرداد غضنفری در حاشیه بیستمین کارگروه تنظیم بازار استان قم در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه «ارزیابی نیاز» به عنوان تقاضا و «تولید» به عنوان عرضه، «ورود متمرکز دولت در توزیع نیاز» استان‌ها در راستای همکاری دولت با بخش خصوصی را سه پیشنهاد استان به کارگروه ملی تنظیم بازار بیان کرد، افزود: جهاد کشاورزی و صمت باید آماری از عرضه و تقاضای میوه در جامعه ارائه کند تا صادرات در راستای تامین نیاز داخل مدیریت شود.
وی کمبود اعتبار و شیوع ویروس کرونا را مشکلات تامین میوه یارانه‌ای شب عید بیان کرد و گفت: اما این دلیل نمی‌شود که بازار میوه در این روز‌ها رها شود و دولت کنار بکشد. گفتنی است در سال گذشته استان قم ۶۰۰ تن پرتغال و ۳۰۰ تن سیب را به قیمت یارانه‌ای در بازار شب عید با اعتبار ۶۰۸ میلیون تومانی در بازار توزیع شد که امسال با وجود افزایش صد درصدی میوه همچنان دولت به علت کمبود اعتبار همین مبلغ را برای سال جاری پیشنهاد کرده است.
معاون هماهنگی وامور اقتصادی استانداری قم همچنین از توزیع روزانه ۴۰ تن تخم مرغ در بازار خبرداد افزود: تولید استان قم روزانه دویست تن تخم مرغ است که جهاد کشاورزی مکلف شد برای پیشگیری از افزایش قیمت از فردا (شنبه) روزانه ۴۰ تن تخم مرغ را وارد بازارکند.
وی قیمت تخم مرغ در استان را بین ۱۲ تا ۱۴ هزارو پانصد تومان بیان کرد وگفت: سازمان صمت مکلف بر نظارت قیمت‌ها است تا افزایشی صورت نگیرد.
غضنفری همچنین نیاز روزانه مرغ استان را بین ۴۰ تا ۴۵ تن ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر تولید مرغ گرم بیش از نیاز استان است بنابراین امیدواریم با ادامه دار شدن این روند عرضه مرغ منجمد به بازار کاهش پیدا کند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

READ  پیشگیری از حوادث باید در اولویت باشد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: