• تاریخ: ژانویه 30, 2018
  • شناسه خبر: 998

شهرقم درسالروز شهادت حضرت زهرا(س)به سوگ نشست

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)،‌ حرم حضرت فاطمه معصومه (س) این بانو میزبان عاشقان و دلسوختگان کریمه اهل بیت(ع) بود که از گوشه و کنار این ایران اسلامی،‌ خود را به قم رسانده بودند. زائران و مجاو ...

شهرقم درسالروز شهادت حضرت زهرا(س)به سوگ نشست

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)،‌ حرم حضرت فاطمه معصومه (س) این بانو میزبان عاشقان و دلسوختگان کریمه اهل بیت(ع) بود که از گوشه و کنار این ایران اسلامی،‌ خود را به قم رسانده بودند.

زائران و مجاوران از امشب در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) با شرکت در برنامه های سوگواری به عزاداری مشغول هستند.

 

امروز حرم کبریایی حضرت فاطمه معصومه(س) میزبان دلسوختگان مکتب اهل بیت(ع) است که از اقصی نقاط جهان اسلام خویش را به این مکان مقدس رسانده اند تا با قرائت زیارت نامه و دعاها، غبار از دل و جان بزدایند.

READ  جشن پرواز بادبادک‌ها در قم برگزار شد

زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) در ورودی حرم حضرت معصومه(س) دست بر روی سینه گذاشته و این غم جانکاه را به ساحت ملکوتی بانوی آب و آیینه تسلیت می گویند و این گونه ارادت خویش به خاندان کرامت و امامت را به نمایش می گذارند.

صحن های مختلف حرم مطهر این بانو، مملو از عزادارانی است که با اجتماع در این مضجع شریف از برنامه های سوگواری و سخنرانی در خصوص زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) بهره مند می شوند.

READ  کاهش ۲۷ درصد جوجه ریزی در مرغداری‌های قم

دسته عزاداری

فردادسته های عزاداری، هیات های سینه زنی و زنجیر زنی همسو با آیین پیاده روی مراجع تقلید و علما از خیابان های منتهی به حرم مطهر خویش را به حرم این بانو رسانده اند تا در غم شهادت  حضرت فاطمه زهرا(س) شریک باشند.

 

همچنین دسته عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) به همراه قشرهای مختلف مردم با برگزاری مراسم ویژه مرثیه و نوحه سرایی از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حرکت می کنند.

عزاداران غیرایرانی مقیم در قم نیز به همراه خانواده های خود آیین های سوگواری سنتی و محلی را برگزار می شود.

READ  اسکان ۶۴۰ هزار زائر نوروزی در قم

مسجد مقدس جمکران به عنوان میعادگاه عاشقان و منتظران در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) غرق در عزا شده و از قشرهای مختلف مردم با اجرای برنامه های سخنرانی، نوحه سرایی و مرثیه سرایی میزبانی می کند.

 

مجالس مختلف سوگواری در بقاع متبرک امامزادگان، دفتر رهبر معظم انقلاب در قم و بیوت مراجع تقلید و علما در حال برگزاری است.

0/5 (0 نقد و بررسی)