• تاریخ: می 11, 2020
  • شناسه خبر: 49175

طغیان ملخ بومی در مراتع استان قم

عباس پورمیدانی اظهار کرد: یک نوع ملخ بومی که در مراتع استان وجود دارد که با ملخ‌های صحرایی متفاوت است، امسال به دلیل افزایش بارندگی، در مراتع استان افزایش پیدا کرده است؛ در حالی که باید تعداد این ملخ در هکتار زیر هزار یا ...

طغیان ملخ بومی در مراتع استان قم

عباس پورمیدانی اظهار کرد: یک نوع ملخ بومی که در مراتع استان وجود دارد که با ملخ‌های صحرایی متفاوت است، امسال به دلیل افزایش بارندگی، در مراتع استان افزایش پیدا کرده است؛ در حالی که باید تعداد این ملخ در هکتار زیر هزار یا ۵۰۰ عدد باشد، اکنون تعداد آن در برخی از مراتع استان به ۲۰۰ هزار عدد در هکتار رسیده است.

شعارسال:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: یک نوع ملخ بومی در مراتع استان وجود دارد و امسال به دلیل افزایش بارندگی، تراکم ملخ بومی در مراتع قم افزایش پیدا کرده است.

عباس پورمیدانی امروز با اشاره به طغیان ملخ بومی در استان قم اظهار کرد: یک نوع ملخ بومی که در مراتع استان وجود دارد که با ملخ‌های صحرایی متفاوت است، امسال به دلیل افزایش بارندگی، در مراتع استان افزایش پیدا کرده است؛ در حالی که باید تعداد این ملخ در هکتار زیر هزار یا ۵۰۰ عدد باشد، اکنون تعداد آن در برخی از مراتع استان به ۲۰۰ هزار عدد در هکتار رسیده است.

READ  قم صاحب انبار ذخیره سازی کالا‌های اساسی شد

وی ادامه داد: کانون‌های انتشار ملخ بومی در استان قم شناسایی شدند و حدود ۳۰ هزار هکتار از مراتع استان به شدت به این نوع از ملخ آلوده هستند. مبارزه با ملخ بومی در حدود ۴۰۰ هکتار از مراتع قم صورت گرفته است. بیشتر مراتعی را برای مبارزه درنظر گرفتیم که نزدیک به شهر هستند و ممکن است که ملخ از این مراتع به داخل قم برسد.

READ  چاه‌های غیرمجاز به قنات‌های قم لطمه زیادی زده‌اند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: ملخ‌های بومی استان اکنون در سن پرواز نیستند، ولی به زودی به سن بلوغ می‌رسند و قادر به پرواز خواهند بود که امکان ورودشان به شهر است، البته ملاحظاتی در زمینه مبارزه با این ملخ‌ها وجود دارد که به محیط زیست آسیب نرسد. به دنبال مبارزه حداقلی هستیم تا پس از گرم شدن هوا و به تبع آن افزایش تلفات، شاهد کنترل ملخ‌های بومی در استان قم باشیم.

READ  اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر

پورمیدانی با اشاره به خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی استان قم اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار نوبت خسارت سیل، تگرگ و سرما را در بخش کشاورزی استان را داشتیم. خسارت‌های وارد شده به این بخش در سال جاری احصاء شده است و مجموع اعتبار درخواستی استان حدود ۷۵ میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های مستقیم به بخش کشاورزی در سال جاری است.

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  خبرگزاری  فارس  ،تاریخ انتشار:  ۱۹ اردیبهشت   ۱۳۹۹،کدخبر:  ۱۳۹۹۰۲۱۹۰۰۰۰۸۸، www.farsnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , ,