• تاریخ: اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸
  • شناسه خبر: 44303

ظرفیت‌های مردمی در برگزاری مناسبت‌های ملی-مذهبی تقویت می‌شود

قم- ایرنا- معاون هماهنگی امور زائران استاندار قم با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی دربرگزاری مناسبت‌ های ملی-مذهبی گفت: در برگزاری مناسبت‌های مختلف باید مانند گذشته نه‌چندان دور به سراغ ظ ...

ظرفیت‌های مردمی در برگزاری مناسبت‌های ملی-مذهبی تقویت می‌شود

به گزارش ایرنا،یونس عالی پور روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیلات در سالن جلسات امام جواد(ع) ادامه داد: برای استفاده از ظرفیت مردمی شب‌های قدر، هیئت‌های مذهبی به دنبال جذب خادم افتخاری از شهرهای اطراف باشند.
وی افزود: همچنین پایگاه‌ها و نیروی بسیج مردمی نیز از دیگر ظرفیت‌های مردمی بوده که در ایجاد نظم و انضباط نقش سازنده‌ای دارد.
وی در ادامه با اشاره به خیل عظیم زائران شب‌های قدر در قم افزود: شهر قم در شب‌های قدر باید ظرفیت استقبال و پذیرایی بیش از یک‌میلیون زائر را در خود آماده کند.
وی اضافه کرد: در شب‌های قدر حجم انبوهی از زائران از شهرهای تهران، اراک، اصفهان و دیگر شهرهای اطراف به شهر مقدس قم سفر می‌کنند.
عالی پور همچنین با تأکید بر ضرورت افزایش نظارت بر بازار در طول شب‌های قدر ابراز کرد: کنترل بازار و قیمت رستوران‌های درون‌شهری در این ایام در دستور کار نهادهای نظارتی باشد.
معاون هماهنگی امور زائران استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی نارسایی زیرساختی مسجد جمکران اظهار داشت: زیرساخت‌های این مسجد به‌ویژه در بخش فاضلاب ناقص بوده و پاسخگوی حجم انبوه زائران در مناسبت‌های مذهبی نیست.
عالی پور همچنین در ادامه تأکید کرد: در بخش تابلو و اعلام راهنمایی و رانندگی در سطح شهر قم مشکل وجود داشته و انتظار می‌رود شهرداری تا قبل از فرارسیدن شب‌های قدر نسبت به رفع و جبران کمبودهای موجود پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد.
معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم همچنین تصریح کرد: تصمیم‌گیری درست بر مبنای آمار و اطلاعات دقیق انجام می‌گیرد بنابراین برای مستندسازی اقدامات باید تمام دستگاه‌ها تحلیل و اطلاعات دقیقی از حوزه اختیارات خود داشته باشند.
وی در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: تردد موتورسواران به‌صورت خلاف در معابر شهری از معضلات مهم شهر قم در برگزاری بسیاری از مناسبت‌های مذهبی مانند شب‌های قدر بوده که نیازمند کارهای فرهنگی و برخوردهای انتظامی است.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/


منبع :: ظرفیت‌های مردمی در برگزاری مناسبت‌های ملی-مذهبی تقویت می‌شود