• تاریخ: اکتبر 2, 2017
  • شناسه خبر: 474

عاشورا جریان هدایتگر دائمی برای بشریت است

استاد حوزه علمیه قم در همدان با بیان اینکه عاشورا جریان هدایتگر دائمی برای بشریت است گفت: عزاداری برای امام حسین(ع) و یاران ایشان اگر با معارف ناب حسینی همراه باشد، یک تفکر جریان ساز می‌شود. شعار سال: حجت الاسلام حبیب ال ...

عاشورا جریان هدایتگر دائمی برای بشریت است

استاد حوزه علمیه قم در همدان با بیان اینکه عاشورا جریان هدایتگر دائمی برای بشریت است گفت: عزاداری برای امام حسین(ع) و یاران ایشان اگر با معارف ناب حسینی همراه باشد، یک تفکر جریان ساز می‌شود.

شعار سال: حجت الاسلام حبیب الله شعبانی، در مراسم بزرگداشت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان با تاکید بر ضرورت تبیین پیام‌های عاشورا اظهار داشت: امام حسین(ع) یک تفکر جریان ساز است که باید مورد مطالعه دقیق قرار گیرد.

شعبانی بیان کرد: باید تفکر جریان ساز امام حسین(ع) و یاران عزیزش را به خوبی مورد مطالعه قرار داده و در راه سنخیت با آنها تلاش جدی داشته باشیم، چرا که عاشورا جریان هدایتگر دائمی است.

READ  مراسم گرامیداشت هفتمین شب ارتحال آیت الله مؤمن در قم برگزار شد

وی با اشاره به اهمیت بحث معارف عاشوراگفت: گریه و عزاداری بر مصیبت‌های وارد شده بر امام حسین(ع) و اصحاب ایشان بسیار مطلوب است که اگر با معارف ناب حسینی همراه باشد تفکر جریان ساز می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه باید تفکر جریان ساز امام حسین(ع) و یاران عزیزش را به خوبی مورد مطالعه قرار دهیم عنوان کرد: باید در راه سنخیت با تفکر جریان ساز امام تلاش جدی داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه چرا که عاشورا جریان هدایتگر دائمی است تصریح کرد: یاران امام حسین (ع) بالاترین سنخیت را نسبت به ایشان داشتند، چرا که خدایی را که فرا می‌خواندند، دعایشان و هدفشان با امام(ع) یکی بود.

READ  سالروز ورود کریمه اهل بیت به قم

این مسئول افزود: محبت یکی از جاذبه‌هایی است که باعث سنخیت می‌شود تا جایی که در روایت به این امر اشاره شده کههر کس با آن‌چه در دنیا به آن تعلق و محبت داردبا همان در قیامت محشور می‌شود.

شعبانی اظهار داشت: اگر محبت را در معیت با معرفت نسبت به اهل بیت(ع) داشته باشیم، به سنخیت با آنها درآمده و اعمال و رفتارمان را با آن‌ها تنظیم میکنیم تا به یاری خداوند در قیامت هم با این بزرگان محشور شویم.

READ  «سجادیان» موفق‌ترین چهره قم در تور جوانان لقب گرفت

وی بیان کرد: اصحاب امام حسین(ع) به سنخیت با ایشان در آمده تا توانستند در صحرای کربلا ایشان را یاری دهند و ما هم اگر میخواهیم امام زمان(عج) را یاری کنیم باید اعمالمان را با ایشان تنظیم کرده تا بتوانیم همواره در رکاب حضرت باشیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۸ مهر ۹۶، کدمطلب:۱۵۳۳۴۱۸، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,