• تاریخ: فوریه 5, 2018
  • شناسه خبر: 835

عظمت انقلاب اسلامی را نباید با عملکرد چند مسئول زیرسوال برد

گروه اجتماعی: عضو سابق شورای شهر قم بر لزوم بیان عظمت و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‎های مختلف تاکید کرد و از مقایسه رفتار اشتباه چند مسئول برای پایین آوردن ارزش های انقلابی انتقاد کرد. حجت‎الاسلام والمسلمین سعید روح ...

عظمت انقلاب اسلامی را نباید با عملکرد چند مسئول زیرسوال برد

گروه اجتماعی: عضو سابق شورای شهر قم بر لزوم بیان عظمت و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‎های مختلف تاکید کرد و از مقایسه رفتار اشتباه چند مسئول برای پایین آوردن ارزش های انقلابی انتقاد کرد.

حجت‎الاسلام والمسلمین سعید روحانی در گفت وگو با خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) از قم، گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی، دهه‎ای است که باید در آن به دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان اقدام کرد.
وی افزود: این روزها کشور با شرایط خاصی روبرو است و ممکن است ضعف برخی از مسئولین باعث دلزدگی و ایجاد بهانه برای کسانی شود که به دنبال تخریب انقلاب اسلامی هستند و به همین دلیل در دهه فجر بیشترین تلاش خود را نیز مصروف می‎کنند.
مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی مساجد استان قم نیز بیان کرد: مردم خط انقلاب را از مسئولان جدا کنند زیرا ممکن است مسئولان خطا کنند و مردم نیز باید مطالبه کنند؛ باید انتقادات مطرح شود ولی قرار نیست که کسی به انقلاب ضربه بزند.
وی گفت: باید همیشه همه لیوان را در همه عرصه ها دید؛ باید موفقیت های ما در انقلاب بیان شود؛ در این انقلاب موفقیت کم نداشتیم؛ موفقیت هایی داشتیم که وقتی بیان می شود به ایرانی بودن خود، افتخار می کنیم.
روحانی اظهارکرد: دشمن به دنبال ایجاد سرخوردگی نسبت به انقلاب است؛ دشمن می خواهد که القا کند که نظام ما کارآمد نبوده است؛ اشکالات به مسئولین و فعالیت های اشتباه وارد است؛ من چهار سال در شورای شهر بودم و بسیاری از مسایل را به چشم دیدم و فریاد آن را نیز برآوردیم ولی قرار نیست نظام ما تضعیف شود.
عضو سابق شورای شهر قم بیان کرد: جبهه انقلاب اسلامی دارای موفقیت‎های عظیمی است؛ شک نکنیم که دشمنان اگر یک درصد می توانستند که به ما حمله کنند منتظر هیچ کسی نبودند و اگر جنگی نیست به دلیل توان نظامی قدرتمند ما است که تنها چند درصد آن عیان شده است.
مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی مساجد استان قم بیان کرد:به همین دلیل در برنامه‏ های فجر مساجد سعی شده است که جلسات تبیین ارزش های انقلابی برگزار شود؛ در این جلسات و سخنرانی ها به دنبال بیان انتقادات و اشکالات هستیم؛ بالاترین مشکل ما این است که به قشر جوان اعتماد نداریم؛ نباید جوانان را دلسرد کنیم زیرا بسیاری از مدیران پیشکوست دیگر توانی برای کار ندارند.
وی گفت: در جمع های دانشگاهی و مساجد در حوزه دانشگاه نیز توان فرستادن مبلغان قوی داریم و می توانیم دانشجویان را با مباحث انقلاب آشنا کنیم؛ پرسمان انقلاب اسلامی در طول سال به عنوان پرسمان جوان داریم که بیشتر رویکرد اعتقادی است؛ جوانان شبهات بسیاری در ذهن خود دارند ولی در دهه فجر خاص پرسمان انقلاب اسلامی است.
روحانی اظهارکرد: اگر نتوانیم جوان و نوجوانان مان را قانع کنیم خود را گول می زنیم؛ شاید اگر شاه بود توان اقتصادی ما بالا بود لوی به قیمتی که کاپیتولاسیون در کشور وجود داشت؛ اینکه که یک غربی به ناموس ایرانی تجاوز کند ولی ما حق نداشتیم اعتراض کنیم چه فخری دارد.
وی عنوان کرد: شاه برای سفیر کشور غربی هدایای ارزشمندی ارسال می کند ولی وی در پاسخ این هدیه دستمال توالت خود را به شاه هدیه می دهد نشان از عزت است یا ذلت؟ رفاه برای عده محدودی وجود داشت ولی بخش عمده ای از مردم چنین مساله ای نداشتند؛ در آن زمان مستشاران خارجی این خدمات را ازایه می کردند و ما نیز پیشرفتی نداشتیم؛ اکثر پیشرفت ما را مستشاران رقم زدند ولی امروز ما در عرصه های مختلف صادرات مهندسی و پزشکی داریم.
مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی مساجد استان قم بیان کرد: هرجایی که پیشرفت کردیم به خاطر اعتماد به جوانان بود؛ در دوران دانشجویی با برخوردهای سخت مسئولین مواجه شدیم؛ چرا یک اختراع جهانی در یک کشور به شکل ۷ ساعته ثبت می شود ولی در کشور ما ثبت نمی شود دلیلی است که اجازه نمی دهند این توسعه انجام شود.
وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری بیان می کنند که اقتصاد و دانش ما درون زا باشد به این دلیل است کسی نتواند ما را تحت فشار قرارد هد ولی متاسفانه برخی از خواص ما چنین فکری ندارند.

بر چسب ها: ,