• تاریخ: دسامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48654

فاضلاب یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: استفاده از فاضلاب به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی، مسئله بسیار مهم و اساسی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. ...

فاضلاب یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی است

شعارسال: سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم گفت: مسئله جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر قم از مسائل بسیار جدی است که باید به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار بگیرد.

وی استفاده صحیح از فاضلاب را به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی بسیار مهم دانست و گفت: امروز کشورمان با خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی مواجه است و قطعا باید برای استفاده از آب خاکستری اقدامات و برنامه ریزی مشخصی داشته باشیم.

READ  دستشویی‌های ایستاده در قم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه آبیاری مزارع پایین دست تصفیه خانه فاضلاب از پساب تصفیه خانه و متأسفانه گاهی با فاضلاب خام به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: پساب تصفیه خانه فاضلاب قم باید برای آبیاری فضای سبز و کشت های غیرمثمر استفاده شود.

وی بر ضرورت تکمیل شبکه فاضلاب شهر قم و استفاده از تمام ظرفیت تصفیه خانه‌ها تأکید کرد و گفت: امیدواریم مسئولان امر در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه، نسبت به جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی استان در بخش های مختلف اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

READ  اعلام مسیر‌های ده گانه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در قم

شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۷آذر۱۳۹۸ ، کدخبر: ۴۷۸۳۵۶۵: www.mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , ,