• تاریخ: دسامبر 11, 2019
  • شناسه خبر: 48654

فاضلاب یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: استفاده از فاضلاب به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی، مسئله بسیار مهم و اساسی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. ...

فاضلاب یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه‌ریزی است

شعارسال: سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم گفت: مسئله جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر قم از مسائل بسیار جدی است که باید به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار بگیرد.

وی استفاده صحیح از فاضلاب را به عنوان یک منبع پایدار آبی و قابل برنامه ریزی بسیار مهم دانست و گفت: امروز کشورمان با خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی مواجه است و قطعا باید برای استفاده از آب خاکستری اقدامات و برنامه ریزی مشخصی داشته باشیم.

READ  قم همچنان در وضعیت قرمز است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه آبیاری مزارع پایین دست تصفیه خانه فاضلاب از پساب تصفیه خانه و متأسفانه گاهی با فاضلاب خام به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: پساب تصفیه خانه فاضلاب قم باید برای آبیاری فضای سبز و کشت های غیرمثمر استفاده شود.

وی بر ضرورت تکمیل شبکه فاضلاب شهر قم و استفاده از تمام ظرفیت تصفیه خانه‌ها تأکید کرد و گفت: امیدواریم مسئولان امر در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه، نسبت به جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی استان در بخش های مختلف اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

READ  اصلاح موتورخانه مشترکان خانگی و تجاری گاز در قم

شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۷آذر۱۳۹۸ ، کدخبر: ۴۷۸۳۵۶۵: www.mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , ,