• تاریخ: اکتبر 11, 2020
  • شناسه خبر: 49714

فروش لوازم آرایش توسط خانم‌ها صورت می‌گیرد

دادستان عمومی و انقلاب قم با اشاره به بندهای 9 و 18 اسانامه ضوابط داخلی اتحادیه صنف خرازان و صنوف وابسته استان، گفت: کلیه صنوف آرایشی با تاییدیه اداره اماکن موظف به حضور مباشر خانم برای بخش لوازم آرایشی و بهداشتی مربوط ب ...

فروش لوازم آرایش توسط خانم‌ها صورت می‌گیرد

شعار سال: حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب این تصمیم را با توجه به “تبعات و آسیب‌های جدی مرتبط با حضور فروشنده آقا در فروشگاه‌های تهیه و توزیع و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی مرتبط با بانوان و در راستای پیگیری مطالبه ها و دغدغه‌های مردم متدین قم و حسب شکایت های متعدد مردمی واصل شده به حوزه دادستانی” ارزیابی کرده است.

وی اظهار داشت: کلیه صنوف آرایشی طبق بندهای ۹ و ۱۸ اساسنامه ضوابط داخلی اتحادیه صنف خرازان و صنوف وابسته استان و در راستای اجرایی شدن بخش هایی از قانون حجاب و عفاف در سطح استان موظف به حضور مباشر خانم با تاییده اداره اماکن در فروشگاه های لوازم آرایشی استان هستند.

READ  تخریب مزرعه صیفی به دلیل آبیاری فاضلاب (+عکس)

غریب تاکید کرد: ضرورت حضور فروشنده زن در کلیه فروشگاه‌های لوازم آرایشی استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی استان ابلاغ شده است.

این مقام قضایی تاکید کرد: در صورت تخلف واحدهای صنفی، حسب قانون با متخلفان برخورد و در خصوص اخطار کتبی و پلمپ آن اقدام خواهد شد.

READ  شایعه انتخاب یک مدیر جوان برای وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی

در این گزارش به ضرورت حضور فروشنده زن اشاره اما در خصوص این که فروشندگی این لوازم به صورت مشترک از سوی فروشندگان آقا و خانم نیز ممنوع خواهد بود، تصریحی نشده است.

غریب در پایان افزود: مردم می توانند گزارش تخلف های صورت گرفته را به قرارگاه دادسرای عمومی و انقلاب مستقر در دادسرای ساحلی و یا به شماره ۰۹۳۳۳۶۳۳۲۵۱ در پیام‌رسان‌ ایتا ارسال نمایند.

READ  74 نفر داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه قم شدند

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار خبر ۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۷۴۹۱۳۷، www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,