• تاریخ: فوریه 3, 2018
  • شناسه خبر: 588

فعالیت ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان قم

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم مطرح کرد معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم گفت: اکنون ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان وجود دارد و رتبه استان قم در این زمینه در کشور ۱۱ است. به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حمیدرضا ...

فعالیت ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان قم

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم مطرح کرد

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم گفت: اکنون ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان وجود دارد و رتبه استان قم در این زمینه در کشور ۱۱ است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حمیدرضا فرج شوشتری پور شامگاه شنبه در نشست با مدیران دانشگاه‌های استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری با اشاره به سابقه پارک علم و فناوری استان قم اظهار کرد: این استان جزو آخرین استان‌هایی بود که پارک علم و فناوری در آن ایجاد شد، اکنون ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان قم وجود دارد و رتبه استان در این زمینه در کشور ۱۱ است.

READ  نفوذ تیم‌هایی برای تولید آنتی‌تز انقلاب/برپایی جشن بی‌حجابی در تهران شگرد منافقین است

وی ادامه داد: پتانسیل‌های خوبی در زمینه علوم انسانی و علوم اسلامی در استان قم وجود دارد، اما به دلیل عدم وجود شاخصه‌های لازم، شرکتی تاکنون در زمینه علوم انسانی و علوم اسلامی به عنوان شرکت دانش بنیان اعلام نشده است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم افزود: ۲۸ شرکت دانش بنیان استان در این پارک عضو هستند، حدود ۹۰ شرکت و موسسه در پارک علم و فناوری استان قم و دو مرکز رشد این پارک عضویت دارند، البته مراکز رشد دیگری در استان قم فعال هستند.

شوشتری پور ، توسعه فناوری در استان قم را جزو وظایف پارک علم و فناوری استان دانست و تصریح کرد: این پارک آماده هر گونه همکاری را با دانشگاه‌های استان قم برای برگزاری رویدادهای فناورانه دارد.

READ  سیره امام راحل الگویی برای مسئولان باشد

وی ادامه داد: راه‌های زیادی برای توسعه فرهنگ فناوری در دانشگاه‌های استان قم وجود دارد و پارک علم و فناوری استان برنامه‌هایی را در این راستا به این دانشگاه‌ها پیشنهاد کرده است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم افزود: یک دانشگاه می‌تواند با برگزاری یک سری رویدادهای فناورانه، دانشجویان را با راه اندازی کسب و کار آشنا کند.

شوشتری پور تجاری سازی محصولات دانش بنیان را یکی از اهداف پارک علم و فناوری استان قم دانست و تصریح کرد: کشور ایران جایگاه ۱۵ را در جهان در زمینه تولید علم دارد، اما رتبه کشورمان در زمینه تجاری سازی محصولات دانش بنیان خوب نیست، اما با این وجود پارک علم و فناوری استان قم در مدت کوتاهی موفقیت‌های خوبی در این زمینه کسب کرد.

READ  پشتوانه مالی نداشته باشیم از لیگ دسته اول انصراف می‌دهیم

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دانشگاه‌های استان قم پیشنهاد می‌کنم که پیش از تاسیس مراکز رشد، مراکز نوآوری را تاسیس کنند تا دانشجویان برای کار در زمینه فناوری آماده شوند.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,